Pórázt tesznek a tanárokra, ha levelet írnak
Szigorú előírásokat kell betartani az iskoláknak, ha bármilyen levelet szeretnének elküldeni. Kötelező tértivevényt használniuk, megszabták, mit szabad rövidíteni a borítékokon és mit nem, valamint meghatározták a címblokk maximális dőlésszögét is. A szabályok betartását a Klik ellenőrzi – derül ki a 444.hu cikkéből.
Az iskolák kizárólag tértivevénnyel küldhetnek levelet és egyéb küldeményeket. A címzés nem lehet javított, aláhúzott, nem szerepelhet benne felülírás.
Előírták, hogy az utca kifejezés rövidítése: u., a körút kifejezés: krt. Az út, útja, sétány, tér, tere elnevezések viszont nem rövidíthetők.
A címbélyegző lenyomatot úgy kell elhelyezi a tértivevénylapok megfelelő rovatában, hogy a címadatok a kerettől 10 mm távolságra legyenek, a címblokk dőlésszöge a 6 százalékot nem haladhatja meg, a címadatok pedig nem lóghatnak ki a rovatból.
Ha valaki elront egy tértivevényt, akkor a nyilvántartásba ezt fel kell vezetni. A tértivevények felhasználását rendszeresen ellenőrzik.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ szerint nincs semmi baj a szabályokkal. Azt mondták, hogy az iskolák eddig sem levelezhettek volna tértivevény nélkül, ők csak elkezdik betartatni a régóta létező szabályokat.
A címzéssel kapcsolatos előírásokat pedig nem ők találták ki, hanem a Magyar Posta. Ez egyébként igaz, a szigorú kitöltési szabályok eredetileg a postától jönnek – olvasható a cikkben.
A Kliknek közpénzekből gazdálkodó központi közigazgatási szervként kötelessége, hogy költségvetésének felhasználása során érvényesítse a felelős gazdálkodás követelményeit. A postaköltségek átláthatóvá tétele és a köznevelési intézmények iratkezelésére vonatkozó jogszabályok előírásainak való megfelelés több millió ügyfél, tanuló, szülő és oktatási szereplő közös érdeke és az ügyfélbarát, jogszerű ügyintézés alapfeltétele – derül ki a központ indoklásából.