2013. november. 04. 13:55 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 04. 14:46 Itthon

Kiterjesztenék a szavazati jogot Gyurcsányék

A párt módosító javaslatot nyújt be a választási eljárási törvényhez annak érdekében, hogy a 2014-es választáson az állandó magyarországi lakhellyel rendelkező, de külföldön tartózkodó magyar állampolgárok is levélben szavazhassanak.

A Demokratikus Koalíció (DK) módosító javaslatot nyújt be a választási eljárási törvényhez annak érdekében, hogy a 2014-es választáson az állandó magyarországi lakhellyel rendelkező, de külföldön tartózkodó magyar állampolgárok is levélben szavazhassanak – jelentette be a párt ügyvezető alelnöke.

Ez a lehetőség egyelőre csak a magyar állampolgárságot szerzett határon túli magyarokat illeti meg, a magyarországi lakcímmel rendelkezők a külképviseleteken voksolhatnak.

Molnár Csaba azt mondta, indítványozzák, hogy minden olyan szavazásra jogosult személy voksolhasson levélben, aki a választás napján nem tartózkodik Magyarországon. Emellett felkérik Székely László ombudsmant, forduljon az Alkotmánybírósághoz, és kezdeményezze, hogy a testület szüntesse meg a jogszabály diszkriminatív rendelkezéseit – tette hozzá.

A Demokratikus Koalíciónak nem az MSZP gyengülése, hanem a szocialista párt, az Együtt–PM és a DK erősödése az érdeke – válaszolt egy kérdésre, amely arra vonatkozott, hogy a Magyar Nemzet egyik cikke szerint a DK-ra gyanakszik a szocialista politikusok egy része az MSZP-t érő sorozatos kellemetlenségek – például Mesterházy Attila pártelnök október 23-i beszédének megzavarása vagy a szocialista párt finanszírozására tett gyurcsányi utalás – miatt.

A magyar közvéleménynek semmilyen oka nincs arra, hogy Horthy Miklós személyét és politikai tevékenységét példaként állítsa be – reagált a DK alelnöke arra, hogy vasárnap Budapesten felavatták a volt kormányzó mellszobrát. Horthy Magyarország történelmének egyik sötét fejezetét jeleníti meg – tette hozzá.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.