2013. október. 31. 14:47 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 31. 14:38 Itthon

Emléktáblát avattak a Hummerrel halálra gázolt motoros rendőrnek

A hősi halottak tiszteletére rendezett ünnepségen családtagok, egykori kollégák, barátok jelenlétében felavatták csütörtökön az Apátfalván 2012. október 11-én elhunyt motoros járőr, Kenéz Imre emléktábláját a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon.

Szilágyi Róbert, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója beszédében hangsúlyozta, Kenéz Imre nem akart hős lenni, csak szolgálati feladatát teljesítette.

Kenéz Imre 1977-ben született Szegeden, tanulmányai elvégzése után 1998-ban kezdte meg hivatásos szolgálatát Kecskeméten járőrként. Szakmai munkája alapján 1999-ben került a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság állományába. 2008-ban nevezték ki ellenőrző motoros járőrvezetővé. Szolgálati ideje alatt kétszer léptették elő soron kívül és háromszor kapott elismerést. Parancsnokai, munkatársai, bajtársai elismeréssel nyilatkoztak munkájáról.

A vád szerint a korábban többször – más bűncselekmények mellett hivatalos személy elleni erőszak és fegyveres rablás miatt – büntetett Thomas Robert B. intézkedés közben gázolta el Kenéz Imre rendőrmotorost a 43-as út apátfalvi belterületi szakaszán 2012. október 11-én. A rendőr törzszászlós kórházba szállítás közben elhunyt. Pintér Sándor belügyminiszter hősi halottá nyilvánította a járőrt, és posztumusz hadnaggyá nevezte ki.

A 35 esztendős osztrák férfi ellen a Központi Nyomozó Főügyészség Szegedi Regionális Osztálya hivatalos személy ellen elkövetett emberölés bűntette, intézkedést végrehajtó rendőr sérelmére, felfegyverkezve, folytatólagosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette és közúti veszélyeztetés bűntette miatt emelt vádat. Pere október 22-én kezdődött a Szegedi Törvényszéken.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.