2013. október. 18. 05:18 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 18. 05:11 Itthon

Egyetemen keresi az igazit a Három királyfi

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom folytatja előadás-sorozatát a család és párkapcsolatok témájában, a következő programot hétfőn tartják a Semmelweis Egyetemen Nagyvárad téri épületében.

A Kopp Mária orvos-pszichológus által 2009-ben elindított civil szervezet volt az, amelynek a gyerekvállalás ösztönzését célzó nyilatkozatát januárban mind az öt parlamenti frakció vezetője aláírta. Ebben a politikusok vállalták, hogy kormányon és ellenzéki szerepben is támogatják "a népesség növelését célzó javaslatokat".

A mozgalom képviselői nem sokkal később, februárban jelentették be, hogy több programot és szolgáltatást indítanak a társkeresőknek, a már házasságban, párkapcsolatban élőknek, valamint a gyermeket vállalóknak.

Társkereső szolgáltatást indítottak azoknak, akik komoly kapcsolatot akarnak építeni, akik családot, gyereket szeretnének, akik az igazit keresik.

A programsorozat mostani, hétfői rendezvényén előadást tart Perczel Forintos Dóra klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta a család és hivatás témájában valamint Pál Ferenc katolikus pap arról, "mitől igazi az igazi?".

A mozgalmat azért hívták életre, mert Magyarországon a fiatalok 2-3 gyermeket terveznek, de egy párra átlagosan mégis csak 1,3 megszületett gyerek jut.

A mozgalom abban vállal szerepet, hogy a mindenkori kormányzatnak tett javaslataival, illetve saját programjaival olyan feltételeket teremtsen, amelyek elősegítik a családteremtést és a gyerekvállalást.

Az öt parlamenti frakció által aláírt dokumentumban az áll: "alapvető célkitűzésünk, hogy olyan körülményeket teremtsünk, amelyben azok a fiatalok, akik több gyermeket szeretnének, mint ahányat vállalnak - biztonsággal alapíthassanak családot, miközben karrierjüket is építhetik".

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.