2013. október. 10. 15:24 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. október. 10. 16:41 Itthon

Az állam maga alá gyűrné a Pető Intézetet

A kormány azt állítja, hogy garantálja a Pető Intézet stabilitását és kiegyensúlyozott működését, de ezt úgy képzeli el, hogy a világhírű intézet közvetlen állami fenntartásba kerülne.

Súlyos anyagi helyzetbe került a konduktív pedagógiával foglalkozó világhírű Pető Intézet, a kormány javaslata szerint ezért úgy garantálnák a fennmaradását, hogy állami fenntartásba kerülne.
 
Balog Zoltán, az emberi erőforrások miniszterének képviseletében Maruzsa Zoltán felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár a Pető Egyesület által szervezett 8. „Mozgás és Egyensúly” című világkongresszuson, Münchenben közölte, hogy az intézmény azonnali anyagi megsegítése mellett a fenntartható, stabil működtetés érdekében munkacsoport felállítását kezdeményezték, a munkacsoport első javaslata pedig az, hogy az intézet az anyagi segítségnyújtáson túl közvetlen állami fenntartásba kerülne, így működtetését a kormány garantálná. Az intézet köznevelési intézménye pedig gyakorlóiskolaként működhetne tovább. Ez a konstrukció hosszú távon garantálná és stabilizálná az intézmény működését – állítják a kormányzati szereplők. A javaslat nemsokára a komrány elé kerülhet.

A háromnapos kongresszus orvosi, oktatási és filozófiai szempontból keresi a választ arra, hogy milyen módon lehet integrálni, beilleszteni a fogyatékkal élőket a társadalomba. A helyettes államtitkár kiemelte: a magyar kormány szellemi hungarikumnak tekinti a Pető-módszert, és sokat tesz a hazai és nemzetközi elterjesztéséért.

Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.