2013. szeptember. 19. 18:27 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 19. 18:26 Itthon

Elítélték a tanárt pofon vágó anyát

Egy év hat hónap, két évre felfüggesztett börtönre ítélte a Nyíregyházi Járásbíróság azt a kéki szülőt csütörtökön, aki fiának tanárát bántalmazta a település középiskolájában - közölte a Nyíregyházi Törvényszék elnökhelyettese és sajtószóvivője.

Fellebbezés híján az ítélet jogerős. A bíróság megállapítása szerint a nő 11. osztályos fia az iskolában orvosi felmentésre hivatkozva nem akart részt venni a gyakorlati oktatáson. Tanára felhívta a figyelmét arra, hogy ha hiányzása meghalad egy bizonyos óraszámot, függetlenül attól, igazolt-e vagy sem a távolléte, évet kell ismételnie.

Ennek ellenére a diák nem volt hajlandó bekapcsolódni az oktatásba, tiszteletlenül visszabeszélt tanárának, és folyamatosan zavarta az órát. Az iskolában ezért jegyzőkönyvbe vették viselkedését, fegyelmi eljárást indítottak ellene és hazaküldték.

A tanuló anyja ezután az iskolában megkereste a tanárt, hangosan szidalmazta, megfenyegette, hogy kint megvárja, majd hirtelen arcul ütötte, nyolc napon belüli sérülést okozva a pedagógusnak.

A törvényszéki szóvivő szerint a bíróság súlyosító körülményként vette figyelembe, hogy sok a hasonló jellegű bűncselekmény és azt, hogy közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és könnyű testi sértés vétsége miatt halmazati büntetést kellett kiszabnia. Enyhítő körülményként a nő büntetlen előéletét, beismerő vallomását vette figyelembe a bíróság, továbbá, hogy cselekményét megbánva bocsánatot kért a tanártól - tette hozzá.

Szilágyi László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivője csütörtök délelőtt tájékoztatta arról az MTI-t, hogy a nőt kedden vette őrizetbe a rendőrség, és a nyíregyházi járási ügyészség gyorsított eljárás keretében állítja bíróság elé.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.