2013. augusztus. 15. 13:37 MTI Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 15. 14:17 Itthon

Géppisztolyt találtak a rendőrök egy terepjáróban

Egy géppisztoly és egy karabély került elő egy autóból, amelyet a rendőrök még múlt vasárnap igazoltattak Cegléden – közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön.

Az UAZ-terepjáróban hárman voltak, akik az állították, hogy a lőfegyverek hatástalanítva vannak. A géppisztolyt és a karabélyt a rendőrség lefoglalta, és szakértő bevonásával vizsgálja.

A vizsgálat lezárultáig ismeretlen tettes ellen nyomoznak lőfegyverrel visszaélés miatt.

A férfiak orosz katonai egyenruhához hasonlító öltözetben voltak, és azt mondták, hogy egy hagyományőrző rendezvényről tartanak hazafelé a kabrióvá alakított UAZ-ban – közölte a rendőrség.

 

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.