A Heti Válasznál landolt az állami hirdetések többsége
Tavaly a hetilapokban megjelentetett állami hirdetések relatív többsége – az összes költés 22,7 százaléka, listaáron közel 300 millió forint - a Heti Válasznál landolt - derül ki a Mérték Médiaelemző Műhely elemzéséből.
A Heti Válasz brutális állami támogatásának ténye már egy ideje ismert, inkább csak a mérték meglepő: még látványosabb az állami reklámköltések minden józan mértéket meghaladó aránytalansága, ha a heti 215 ezer példányban értékesített Nők Lapjára jutó alig 10 százaléknyi állami hirdetéssel is összevetjük a Heti Válasz teljesítményét az egy eladott példányra jutó állami támogatás (hirdetés) alapján - írja az Átlátszó blog.
A Mérték Médiaelemző Műhely múlt heti blogbejegyzése egy hosszabb elemzés előzeteseként adatokat közöl az állam folyóirat-támogatási gyakorlatáról. Ezek szerint tavaly például a hetilapokban megjelentetett állami hirdetések relatív többsége – az összes költés 22,7 százaléka, listaáron közel 300 millió forint - a Heti Válasznál landolt. Dacára annak, hogy a Magyar Terjesztés Ellenőrző Szövetség (MATESZ) adatai szerint 2012-ben a HV hetente átlagosan mindössze 16 376 példányban kelt el.
Háromszor ennyit, 53 307 példányt értékesítettek heti átlagban ugyanebben az időszakban a HVG nyomtatott változatából – ehhez képest mindössze negyedannyiért, 65 millióért hirdetett itt tavaly az állam. Ez az összes költés 5 százaléka – közel ugyanennyi állami hirdetés, összegszerűen 61 millió jutott a Magyar Konyhának, amely lapnál Borókai Gábor a lapigazgató, illetve a szerkesztőbizottságban ott ül a miniszterelnök felesége, Lévai Anikó.
Még látványosabb az állami reklámköltések minden józan mértéket meghaladó aránytalansága, ha a heti 215 ezer példányban értékesített Nők Lapjára jutó alig 10 százaléknyi állami hirdetéssel is összevetjük a Heti Válasz teljesítményét az egy eladott példányra jutó állani támogatás (hirdetés) alapján - írja a blog.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel