2013. július. 19. 10:16 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 19. 10:13 Itthon

Több pénz jut a közösségi tévéknek

Nő a támogatási keret és kevesebb önrészt kell felmutatni ezentúl, ha a közösségi tévék, rádiók műszaki fejlesztésüket célzó támogatásra pályáznak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsához.

A testület eheti ülésén elfogadott 2013-as pályázati felhívás szövege szerint az előírt minimális önrész az eddigi 25 százalékról 15 százalékra csökken. Az első fordulóra augusztus 8-áig lehet jelentkezni. A hatóság tudatta azt is, hogy a közösségi médiaszolgáltatóknak szóló idei műszaki fejlesztési pályázat szerdán elfogadott 110 millió forintos kiírása 10 százalékkal nagyobb a tavalyi keretnél.

A maximálisan kérhető támogatás közösségi rádiók esetén 3 millió forint, közösségi televízióknál 5 millió forint, kisközösségi médiaszolgáltatóknál pedig 1 millió forint lesz. A televíziók és rádiók a színvonalas és megbízható stúdiótechnikai háttér kialakításában kapnak pénzbeli segítséget, különös tekintettel az idén esedékes digitális átállásra.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

Hirdetés
Címkék
hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.