Ormányosmedve kölykök születtek a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A kölykök most kéthetesek, egyiküket az anyaállat, a másikat pedig a gondozók nevelik. Míg az anya meglehetősen idősnek számít, a kölykök apja olyan fiatal, hogy csak az elmúlt hónapokban érte el az ivarérettséget.
Mivel fennállt a veszélye annak, hogy Júlia, a tizenöt éves nőstény nem lesz képes mindkét kölyköt rendben felnevelni, az egyik kicsit néhány nap elteltével különválasztották és mesterségesen kezdték el nevelni.
Emellett az Állatok akcióban című népszerű etológiai állatbemutató viszonylag szelíd (nem igazán simogatható, de azért emberek közé vihető) ormányosmedvéinek utánpótlásáról is gondoskodni kell. A gondozók által nevelt állatot, aki éppen a mesterséges nevelés miatt várhatóan felnőtt korában is együttműködő lesz, a későbbiekben az állatbemutatókon láthatja majd a közönség.
A szülőktől különválasztott kicsiről már biztosan lehet tudni, hogy hím, és a gondozók már keresik azt a nevet, ami jól kimondható hívónévként is. A másik, az anyja mellett hagyott kölyökről viszont pillanatnyilag még nem tudni, hogy milyen nemű.
A kölykök szülei egyébként furcsa párt alkotnak. Az anya tizenöt éves életkorával ugyanis olyan idős, hogy szinte már az is biológiai különlegességnek számít, hogy sikeresen utódokat hozott a világra. A hím azonban csak a közeljövőben tölti be negyedik életévét, így az ivarérettséget is csak az elmúlt fél évben érhette el.
A vörösorrú ormányosmedve (Nasua nasua) a mosómedvefélék rokonságába tartozó, Közép- és Dél-Amerikában honos erdőlakó emlősállat. Étlapján rovarok, apróbb gerincesek, madárfiókák és tojások mellet nagyrészt növényi eredetű táplálékok, gyümölcsök, bogyók és gombák szerepelnek.
A nőstények 77 napos vemhesség után 1-4 utódot hoznak a világra. Az apróságok felnövekedve 3 éves koruk után érik el az ivarérettséget. Élettartamuk a vadonban ritkán haladja meg a 7-8 évet, állatkertekben viszont akár 15-17 évig is élhetnek.