2013. május. 14. 12:32 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 14. 12:27 Itthon

Az LMBT szövetséggel tárgyaltak a LMP vezetői

Az oktatásban, az egészségügyben és a családpolitikában is számos olyan változás következett be, amelyek hátrányosan érintik az LMBT (leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű) közösség tagjait - mondta keddi budapesti sajtótájékoztatóján Schiffer András és Szél Bernadett. A sajtótájékoztatót megelőzően az LMP két társelnöke, illetve szakértői egyeztettek az LMBT Szövetség képviselőivel.

Szél Bernadett kiemelte, hogy pártjuk folyamatosan konzultál különböző társadalmi szervezetekkel, ennek jegyében zajlott le a keddi találkozó is. Schiffer András emlékeztetett arra, hogy az LMP már a polgári törvénykönyv vitájában élesen kritizálta azt a családfogalmat, amelyet a "KDNP áterőltetett". Hangsúlyozta, hogy a jogszabály nem csak az LMBT közösséget, de a különnemű élettársakat is hátrányosan érinti. 

A társelnök az örökbefogadás jogi szabályozását minősítve azt mondta, a gyerekeket nem szabad ideológiai viták áldozatává tenni. Az oktatásra áttérve arra hívta fel a figyelmet, hogy a tankötelezettségi kor végéig minden gyermeknek szembesülni kellene a társadalmi sokféleséggel, mert az elfogadó hozzáállás kulcsa az oktatási rendszerben található.

A független képviselő riasztónak nevezte, hogy az elmúlt években drámai módon csökkentek a HIV illetve Hepatitis-B szűrésre rendelkezésre álló állami források. Véleménye szerint ez nem csak az LMBT közösséget, hanem a társadalom többi tagját is sújtja.

Az LMBT Szövetséget a sajtótájékoztatón képviselő Dombos Tamás célként nevezte meg, hogy az LMBT emberek jogainak biztosítása és elfogadásának kérdése valamennyi politikai párt számára fontos kérdéssé váljon. Hangsúlyozta, hogy ez nem ideológiai, hanem az alapvető emberi jogokat érintő probléma, és így minden párt programjába beilleszthető.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?