2013. május. 11. 13:58 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 11. 13:50 Itthon

PM: ne csökkentse a kormány a gimnáziumok számát

Vonja vissza a kormány azt a javaslatát, amely országszerte tucatnyi gimnázium státusának visszavonását célozza - szólított fel szombati budapesti sajtótájékoztatóján Karácsony Gergely, a Párbeszéd Magyarországért (PM) színeiben politizáló független országgyűlési képviselő.

A politikus emlékeztetett rá, hogy az Oktatási Hivatal honlapján néhány napja megjelent, több ezer oldalnyi koncepció tervei alapján tucatnyi gimnázium, köztük a budapesti Than Károly és a Budai Gimnázium sorsa pecsételődik meg. Karácsony Gergely kifogásolta, hogy a szakmai szervezeteknek csak néhány napjuk van arra, hogy véleményezzék a kormányzati elképzeléseket.

Mint elmondta: kezd megvalósulni az a kormányzati koncepció, amely a Széll Kálmán Terv, illetve szakképzési koncepció alapján drasztikusan csökkenteni kívánja az érettségit adó képzési lehetőségekhez való hozzáférést. Miközben Orbán Viktor arról beszél, hogy Magyarországot a tudás földjévé kell tenni, úgy tűnik, hogy a valós politikai szándéka mégis az, hogy a tudatlanság és a kiszolgáltatottság helye legyen az ország - fogalmazott Karácsony Gergely.

Hozzátette: ez a koncepció teljesen ellentétes azzal, mint amit az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért Szövetség gondol arról, hogy miként lehet Magyarországot hosszú távon növekvő pályára állítani. Alacsony hozzáadott értékű fizikai munkával nem lehet Magyarország versenyképes a keleti országokkal - vélekedett a PM politikusa.

Karácsony Gergely ezért felszólította a kormányt, hogy vonja vissza ezt a javaslatát, ne szűkítse a gimnáziumi férőhelyek számát, hiszen a demográfiai folyamatok is éppen azt mutatják, hogy több gimnáziumra lenne szükség.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?