2013. május. 02. 08:53 HavariaPress Utolsó frissítés: 2013. május. 02. 08:52 Itthon

Vádemelési javaslat a kulcsi családirtó ellen

Vádemelési javaslattal zárta a rendőrség a 2012 áprilisában, Kulcson történt brutális gyilkosság ügyében indított nyomozást - értesült a HavariaPress.

2012. április 6-án támadt rá családjára egy 23 éves férfi, a Fejér megye Kulcson, egy családi házban. A kegyetlen támadás során négyen meghaltak, hárman pedig súlyosan megsérültek. A Terrorelhárítás Központ munkatársai a gyilkost a helyszín közelében fogták el.

A férfi kihallgatásán részletes beismerő vallomást tett, elmondta, hogy démoni megszállottság hatása alatt cselekedett, célja az volt, hogy megszabaduljon családtagjaitól.

A gyilkost elmeorvos szakértő is megvizsgálta, aki megállapította, hogy a férfi tudathasadásos elmezavarban szenved, ami a gyilkosság alatt is fennállt, így nem ismerte fel cselekménye következményeit. Az elmeorvosi szakvélemény alapján ezért ügyészi indítványra a Székesfehérvári Járásbíróság megszüntette a gyanúsított letartóztatását, és egyben ideiglenes kényszergyógykezelést rendelt el. Mivel a férfi a büntetőeljárás során higgadtan, zavarodottságtól mentesen viselkedett, újabb elmeorvos szakértő vizsgálta meg, aki megállapította, hogy gyanúsítottnál a gyilkosság elkövetésének idején nem állapítható meg egyértelműen az elmezavar.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya pontosan egy év alatt befejezte az előre kitervelten, különös kegyetlenséggel több emberen elkövetett emberölés miatt indított nyomozást, és az ügy iratanyagát vádemelési javaslattal megküldte a  Fejér Megyei Főügyészségnek.

 

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?