2013. április. 18. 08:51 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. április. 18. 08:47 Itthon

Index: tömegszemináriumok lehetnek az ELTE BTK-n

A megszorításokból következő elbocsátások miatt 20 helyett 30-40 fős szemináriumok lehetnek az ELTE BTK-n - értesült az Index. Az egyetem rektorhelyettese szerint ugyanakkor a szeptemberi tanévkezdést semmi sem fenyegeti.

Az állami támogatás drasztikus csökkentése miatt az egyetemeken is növekedhet a csoportok létszáma - írja az Index.

A lap információi szerint az ELTE Bölcsészettudományi Karán nemrég arról tartottak értekezletet, hogy hogyan készüljenek fel kevesebb oktatóval a szeptembertől induló tanévre. A bölcsészkar vezetése júliusig 21 oktató elbocsátására kényszerül, mivel az ELTE állami támogatása ebben az évben 4,5 milliárd forinttal csökkent.

A hallgatók oktatását így szeptembertől kevesebb tanárral kell megoldani. Az értekezleten ezért felmerült, hogy az eddig megszokott 20 fő körüli szemináriumok helyett 30-40 fős szemináriumok is lehetnek. A kurzusokra való jelentkezéseknél ezért a mostaninál gyakrabban kellene majd sorsolni a diákokat a jelentkezési sorrendek alapján. Így ha valaki a sorsoláson nem kerül be egy szemináriumra, azt csak a következő félévben tudná fölvenni.

A lap információi szerint az értekezleten az is szóba került, hogy a termek jelentős része nem alkalmas nagyobb létszámú szemináriumok megtartására.

Fábri György, az ELTE rektorhelyettese az Index megkeresésére azt mondta: a megszorítások miatt az egész egyetemen mindenhol folyamatosan gondolkodnak a következő évről, próbálnak új stratégiát kidolgozni. Az ELTE-nek erre az évre van élő és tartható költségvetése, így a szeptembertől induló tanév megkezdését semmi sem fenyegeti - tette hozzá Fábri. A rektorhelyettes nem zárta ki ugyanakkor, hogy egyes karokon vagy tanszékeken a szemináriumok létszáma emelkedhet.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.