2013. április. 18. 17:04 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. április. 18. 17:13 Itthon

Kiírták a tendert a Lánchíd felújítási terveire

Nyílt közbeszerzési eljárást írt ki a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a Lánchíd és a várhegyi alagút felújításának megtervezésére. A budapesti Duna-hidak felújításának sora a Szabadság híd, az Északi vasúti híd, illetve a Margit híd után most a Lánchíddal folytatódik.

A BKK közleményben jelentette be, hogy a Lánchíd és az alagút felújítási tervezésére ajánlati felhívást tett közzé. Az eredményhirdetés június 3-án lesz, a nyertesnek a felújítási terveket 2014-ben kell elkészítenie, és a forrás biztosításáról szóló döntést követően ezután kezdődhetnek el a 2-3 éven át tartó kivitelezési munkák.

A híd városközponti elhelyezkedése, egyedülálló környezete indokolja a gyalogos- és közösségi közlekedés előnyben részesítését, jobb kiszolgálását, ezért a felújítás tervezésekor e szempontok kerülnek előtérbe a híd adottságaihoz igazított járműforgalom biztonságos fenntartása mellett - fogalmaz a közlemény.

A BKK szerint a mai igényeknek megfelelő teherbírás kialakítása érdekében le kell cserélni kell a Lánchíd pályalemezét, el kell végezni a korrodált acélszerkezetek javítását és korrózióvédelmét, a nem megfelelően működő hídsarukat ki kell javítani, illetve a láncszerkezet szorulásait meg kell szűntetni – állapította meg a BKK szerint az a vizsgálat, amely 2011 szeptemberében a híd állapotának és teherbírásának felmérésére készült.

 A Lánchíd felújításához kapcsolódva újítják fel a várhegyi alagutat is, amely során a teljes gépészeti rendszert, az alagút szigetelését és útburkolatát is kijavítják. A felújítások tervezése során a Clark Ádám tér forgalomtechnikai kialakítását is felülvizsgálják.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.