Itthon hvg.hu 2013. április. 08. 10:51

Taxisok tüntettek az Alkotmány utcában

Mintegy 30-40 autóval tüntettek taxisok az Alkotmány utcában a fix tarifa mielőbbi bevezetéséért – jelentette a helyszínről a hvg.hu tudósítója. A rendezvény békés volt, és 11 órakor véget is ért.

30-40 taxival és sofőrökkel kezdődött meg az Országos Taxis Szövetség és a Taxi Gépkocsivezetők Független Szakszervezete által szervezett demonstráció az Alkotmány utcában hétfőn délelőtt. A szervezetek a városházán beterjesztett fővárosi taxirendelettel kapcsolatban nyilvánítottak véleményt, a tüntetés 11 órakor véget ért.

AFP / Máthé Zoltán

A taxisszervezetek a fix, rögzített hatósági árak mielőbbi bevezetését követelik Tarlós István főpolgármestertől, mert enélkül semmilyen megszorító és korlátozó, szigorító szabályozást nem fogadnak el.

Korábban közleményükben felidézték: a legutóbbi egyeztetés után egy merőben új módosító B változattal rukkolt elő a rendeletalkotó, mely az eddigi egyeztetésekkel ellentétben ezután sem oldaná meg az alapvető problémákat a rendezetlen piacon, és további anyagi terhek kényszerű vállalására kötelezné a taxisokat. A B változat valószínűsíthetően a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) állásfoglalása után készült el, mely elzárkózik a fix ár bevezetésétől annak ellenére, hogy a piac önszabályozó ereje évek óta működésképtelen, és torz módon mozgatja a verseny a piacot – állt a közleményben.

A taxisok szerint mivel egy korábbi GVH-állásfoglalás már rögzítette azt, hogy az úgynevezett torz piacon lehetősége van az önkormányzatoknak ilyen és hasonló esetekben a rögzített hatósági ár bevezetésére, ezért kérik Tarlós István főpolgármestert, ne engedjen az eddigi és határozott állásfoglalásából, a piac védelmében és érdekében vezesse be mielőbb a rögzített hatósági árakat.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?