2013. április. 03. 15:13 hvg.hu/MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 03. 15:15 Itthon

Kordonok a Kossuth téren: elkezdődik az átépítés

Szerdán elkezdték kordonokkal körbekeríteni a Kossuth teret. A Parlament sajtóirodájának közlése szerint azért, mert az átépítéshez szükséges munkaterületet jelölték így ki.

A kordonok kiépítéséről beszámolt a Fent és lent blog is, amely képeket is közölt a kihelyezett elválasztóelemekről.

Az Országgyűlés Sajtóirodája a hvg.hu érdeklődésére közölte, hogy a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. az Országgyűlés Hivatalával megkötött kivitelezői szerződés értemében hozzákezdett a munkaterület körbekerítéséhez a Kossuth téren, ezért helyezték ki a kordonokat.

Múlt csütörtökön az Országgyűlés Hivatala arról tájékoztatott, hogy a Kossuth tér rekonstrukciójára, a mélygarázs, a látogatóközpont és a Parlamenti Múzeum megépítésére, valamint a tér felszíni rendezése érdekében kiírt közbeszerzési eljárást a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. nyerte az elektronikus árlejtés eredményeként (olyan versenyeztetési forma, amelynek keretében az ajánlattevők egy online rendszeren keresztül tehetnek módosított ajánlatokat). 

Az Országgyűlés Hivatala és a fővállalkozó által aláírt szerződésben a győztes ajánlattevő nettó 14,63 milliárd forint plusz áfa összegért vállalta, hogy 2014. március 14-ig elvégzi a munkálatokat. A szerződés a vállalkozási díj 5 százalékában (731,5 millió forint) maximálja az esetlegesen felmerülő pótmunkára felhasználható tartalékkeretet.

Az átalakítás célja, hogy a jelenleginél átgondoltabb térszerkezet mentén újuljon meg a Kossuth tér és környéke; a Steindl Imre Program (SIP) keretében többek között új mélygarázs, térszint alatti látogatóközpont és parlamenti múzeum jön létre a 2014-re zöldebbé váló téren. A rekonstrukció során egy korzót is létrehoznak a Duna-parti oldalon. 

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?