Láng Zsolt családjának vásárlásáról kér adatokat az MNV-től a DK
Varju László, a Demokratikus Koalíció tagja be szeretne tekinteni a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. egyes szerződéseibe. A politikus szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a sajtóban megjelentek szerint Láng Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, II. kerületi polgármester édesanyja ár alatt, pályázaton kívül vásárolt egy jelentős vagyonértéket az MNV-től.
Varju László úgy fogalmazott: a sajtóban megjelentek alapján is nyilvánvaló lett, hogy a képviselői vagyonbevallások tartalma több esetben is kívánnivalót hagy maga után. Szerdán számos helyen jelent meg, hogy Láng Zsolt országgyűlési képviselő, II. kerületi polgármester vagyonnyilatkozatában szereplő korábbi állítások "mindenestre megkérdőjeleződnek" – közölte.
A Blikk szerdán azt írta: állami telekkel gyarapították az épülő rózsadombi villájuk körüli területet Láng Zsolték, a II. kerületi polgármester telke melletti 189 négyzetméteres ingatlant édesanyja, Láng Péterné vette meg az államtól: tulajdonjogát ugyanúgy 2011 novemberében jegyezte be a földhivatal, mint Láng Zsoltét a szomszédos telekre.
A jobboldali többség a parlament mentelmi bizottságában "lépéseket tett", hogy a Láng Zsolt ellen indult eljárás ne folytatódjon, és nem talált összeférhetetlenséget a politikus korábbi vagyonnyilatkozataiban – jelentette ki.
Egy dolog vált nyilvánvalóvá, hogy "egy korábbi hiteltelen vagyonbevallás után egy hiteltelenedő" mentelmi bizottsági döntéssel "menti a jobboldali többség az embereit" – mondta. Hangsúlyozta, hogy az államtól "ár alatt" vásárolt telek nem szerepelt a korábbi bevallásokban, és az ebből származó gazdagodásról a képviselő nem tájékoztatta a nyilvánosságot.
Jelentős értékkülönbözet van a valós forgalmi érték és a megszerzett vagyoni érték között – emelte ki Varju László. Hozzátette: ha szükséges, a DK ismeretlen tettes ellen feljelentést is tesz az ügyben. Hangsúlyozta, hogy a helytelen bevallást készítő képviselő elveszítheti a mandátumát.
Kérdésre válaszolva előbb azt mondta, hogy a feljelentést jogcím nélküli gazdagodás miatt tehetik meg. Később az MTI-nek ezt hűtlen kezelésre javította.