2013. március. 15. 20:47 MTI / hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. március. 15. 21:03 Itthon

Pintér kiakadt: a Telenor nem továbbította a belügyi sms-t

A Belügyminisztériumnál kivizsgálják, miért nem segített az egyik mobilszolgáltató a tárca tájékoztató üzenetének továbbításában a téli mentés alatt - mondta Pintér Sándor miniszter az ATV Egyenes Beszéd című műsorának pénteken. bár nem említette, melyik cégről van szó, a Telenor elismerte, nem továbbította az üzenetet, de a hvg.hu kérdésére a cég nem kommentálta az ügyet.

Pintér Sándor hamarosan kivizsgálja, hogy a három nagy mobilszolgáltató közül az egyik miért nem tett eleget kérésüknek, vagyis miért nem küldte el tájékoztató üzenetüket az utakon elakadt autósoknak.

A miniszter szerint a cég előfizetőinek az eset után végig kell gondolniuk, továbbra is ügyfelei kívánnak-e maradni egy olyan vállalatnak, amelyik nem segít nekik baj esetén.

A tárcavezető köszönetet mondott ugyanakkor az információt "szívességből" továbbító szolgáltatóknak, akik reményei szerint nem számlázzák majd ki az államnak az üzenetek költségét.

Bár Pintér a beszélgetés során nem mondta, melyik cégről van szó, a Telenor a hvg.hu kérdésére elismerte, hogy a társaság volt az a szolgáltató, amely nem küldte el a belügyi sms-eket.

A Telenornál a hvg.hu-val azt közölték, hogy a Belügyminisztériumtól informális megkeresést kaptak. Megvannak a jogi és szakmai indokai annak, hogy nem teljesítették ezt a kérést. Mindezt nagyon szívesen megosztják a belügyminiszterrel, a jelenlegi helyzetben nem tartják ízlésesnek, hogy a nyilvánosság előtt üzenjenek egymásnak.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?