2013. március. 07. 16:01 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 07. 16:49 Itthon

Lekapcsolták a közvilágítást a hevesi mintafaluban

Lekapcsolták a közvilágítást a "befogadó faluként", illetve a Magyar Máltai Szeretetszolgálat "referenciatelepüléseként" is ismert Heves megyei Tarnabodon, miután a község önkormányzata 1,8 millió forintos áramdíjtartozást halmozott fel – közölte a település polgármestere csütörtökön.

A nyolcszáz lakosú, halmozottan hátrányos helyzetű településnek egyelőre reménye sincs a számla kiegyenlítésére – mondta Pető Zoltán. A polgármester szerint az áramszolgáltató korrekt volt az önkormányzattal szemben: részlet-, illetve halasztott fizetést is felajánlott, ám a falunak nincs pénz a számláján.

A polgármester ennek okaként a segélyezettek kirívóan magas számát jelölte meg, a településen ugyanis száznegyvenen részesülnek foglalkoztatáshelyettesítő támogatásban, illetve rendszeres szociális segélyben. A falunak gyakorlatilag nincs iparűzésiadó-bevétele, és gépjárműadó is alig folyik be – tette hozzá.

Közlése szerint múlt év decemberében kaptak utoljára úgynevezett önhiki – önhibájukon kívül hátrányos helyzetbe került településeknek járó – támogatást, ám a pénz elment rezsitartozásokra és segélyekre. Az iskolát és az óvodát a Magyar Máltai Szeretetszolgálat működteti, így nincs veszélyben a gyerekek oktatása. A közvilágítás hiánya miatt a rendőrség megerősített szolgálatot lát el a településen – mondta Pető Zoltán.

Ebben a helyzetben levélben fordultak a Belügyminisztériumhoz, de a tárca semmilyen segítséget nem ajánlott – jegyezte meg a polgármester. A településen a néhány évvel ezelőtt útjára indított "befogadó falu" program keretében hajléktalan fővárosi családoknak nyújtottak lakhatást, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat az iskola és az óvoda mellett játszóházat és egy elektronikai bontóüzemet is működtet a faluban.

 

 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.