"Tarlós és a Fidesz politikai tisztogatásba kezdett"
Tarlós István és a Fidesz a szerdai közgyűlésen a főváros cégeinél is politikai tisztogatásba kezdett - közölte a Párbeszéd Magyarországért párt csütörtökön.
"A fővárosi Fidesznél megkezdődött az egy év múlva esedékes választásokra való felkészülés azzal, hogy eltávolították a fővárosi cégek ellenőrző testületeiből a Párbeszéd Magyarországért frakciójának delegáltjait. Ezekben a felügyelő-bizottságokban többségbe került a Fidesz, és lényegében önmagukat ellenőrzik, így a cégek könnyen a rövidesen megkezdődő kampány eszközeivé válhatnak, más cégekhez hasonlóan" - közölte a Párbeszéd Magyarországért (PM) párt.
"A PM az egyetlen demokratikus ellenzéki párt, amelyiknek a kritikáját nem lehet lemosni azzal, hogy bezzeg az előző húsz évben mi történt. A PM nem kötött hallgatólagos szövetséget Tarlóssal, mint a Jobbik, amely „ellenzékként” megszavazta egy másik ellenzéki frakció törvénytelen megszüntetését, és ezzel nyilvánvalóvá tette a 2014 után várható Fidesz-Jobbik kormányszövetséget" - írják közleményükben.
A párt tiltakozik a demokratikus normákat felrúgó városvezetés ellen, "amely a demokratikus kontroll felszámolására törekszik". "Ugyancsak a tegnapi közgyűlésen a bizottsági tisztogatások keretében visszahívták Kaltenbach Jenőt a jogi, kisebbségvédelmi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság éléről és helyére saját káderüket nevezték ki, aki ráadásul jogi diplomával sem rendelkezik. Somfai Ágnes és Hanzély Ákost pedig megfosztották alelnöki helyeiktől" - közölték.
A párt szerint Tarlós István és Fidesz nem fogja elérni célját. "Mint ahogyan korábban is értésükre adtuk, az ellenzéket nem lehet elnémítani, akármilyen törvénytelen és antidemokratikus eszközökkel próbálkoznak" - jelentik ki.
A PM nyilvánosságra fogja hozni "a fővárosi vagyon elherdálását, a BKV reklámfelületek elkótyavetyélését", és feljelentést tesznek, ha a fővárosi cégek szabálytalan gazdálkodását látják.
A párt már feljelentést tett a fővárosi szakközépiskolákat üzemeltető „Színes TISZK”-ben talált visszásságok miatt.
"Megakadályozzuk továbbá Budapest értékeinek lerombolását, mint azt a belvárost letarolni szándékozó Csipak-pláza, a Csepeli Tamariska-domb vagy a Római-part esetében tettük és tesszük" - közölte a PM fővárosi frakciója.