2013. február. 27. 10:19 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 27. 10:18 Itthon

"Trükkös költségvetést" nyújtottak be Tarlósék a PM szerint

Ma dönt a Fővárosi Közgyűlés a város idei költségvetéséről. A Párbeszéd Magyarországért szerint a BKV működőképességéhez továbbra is 15-20 milliárd forint hiányzik, és nem látni, honnan teremtik majd elő ezt az összeget.

A Párbeszéd Magyarországért szerint "trükkös költségvetést" nyújtott be a budapesti városvezetés, mivel az önkormányzat hiánya nem itt, hanem a BKV-nál jelentkezik majd - mondta Hanzély Ákos független budapesti képviselő, a Párbeszéd Magyarországért politikusa szerdán.

A Fővárosi Közgyűlés mai ülésén dönt az idei költségvetésről.

Hanzély szerint a közlekedési társaság működőképességéhez továbbra is 15-20 milliárd forint hiányzik, és nem látni, honnan teremtik majd elő ezt az összeget. Szerinte az iskolák és egészségügyi intézmények államosításával a gondnokság szintjére süllyedt a város, ami csökkenő  költségvetésén is meglátszik.

Párttársa, a szintén független Somfai Ágnes hangsúlyozta, a főváros költségvetése továbbra is annyira átláthatatlan szerkezetű, hogy azon hiába próbálnának meg kiigazodni a budapestiek.

A politikus szerint a büdzsé egyetlen pozitívuma, hogy abban 150 millió forintot elkülönítettek a Városháza melletti park tervezésére. Ugyanakkor azt már bírálta, hogy a főváros a Kossuth tér tervezéséhez is hozzájárul 100 millió forinttal.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János 2025. február. 28. 06:30

A falu adja a másikat – Orbán lohol a vidéki szavazói után

Egész pályás védekezésbe szorul a Fidesz, aminek leglátványosabb bizonyítéka, hogy a falvak lakóit is célba vette Orbán Viktor a 2026-os kampányt felvezető kommunikációjában. Pénzt adnak a kocsmáknak, az idős falusiaknak, de a Fidesz évtizedes vidékpolitikájának haszonélvezői korántsem a falvak, hanem azok a földbirtokosok, akiket az „állami földrablás” során helyzetbe hoztak a helyi gazdálkodókkal szemben.