Horn Gyula volt miniszterelnök életét a rendszerváltásig követő könyvet mutattak be pénteken Budapesten.
Pünkösti Árpád A Horn – Angyalföldtől a pártelnökségig 1932–1990 című könyvéről Gombár Csaba politológus azt mondta, a mű inkább részigazságokat tartalmaz, mintsem a teljes valóságot, mivel a szerző, bár rámutat néhány ellentmondásra, alapvetően egyetért, szimpatizál Horn Gyulával.
Gombár Csaba bemutatójában úgy fogalmazott: noha manapság sokszor "homogén diktatúrának" állítják be a Kádár-rendszert, az valójában inkább hasonlított egy "lyukacsos sajthoz", amelyben "sokan csinálták a lyukakat", köztük Horn Gyula is. Azt mondta, a 1980-as évek és Horn Gyula "szinte egymásra találtak", az abban az időben külügyi államtitkár, majd külügyminiszter külpolitikai nyitottsága ugyanis hozzájárult a rendszerváltás feltételeinek megteremtéséhez.
Gombár Csaba a könyv kritikájaként fogalmazta meg, hogy abban nem kap elég hangsúlyt a kor demokratikus, népi ellenzéke, azonban szerinte a mű Horn Gyula néhány ellentmondásos lépésére is felhívja a figyelmet, így például arra, hogy párttársainál talán tovább kiállt Kádár János és Grósz Károly mellett.
Pünkösti Árpád ismertetőjében mindenekelőtt azt emelte ki: Horn Gyuláról nem lehet úgy könyvet írni, hogy az egyaránt tetsszen a bal- és jobboldalnak. A szerző ellentmondásos, néha hirtelen haragú, de gyorsan megbocsátó személyiségként jellemezte a 2007 óta kórházban fekvő volt kormányfőt, akiről a könyv megírásával töltött egy év alatt sem tudta kideríteni, miként válhatott belőle ilyen magas rangú politikus "olyan hihetetlen mély nyomorból". "Ez egy csoda" – fogalmazott, és megjegyezte, elfogadhatatlannak tartja, hogy sokan, akár még a Parlamentben is gyilkosnak nevezik Horn Gyulát.
A Kossuth Kiadó kiadványának érdekessége, hogy a mű szövegében tizenegy QR kódot helyeztek el, amelyek egy-egy dokumentumfilm-részletet hívnak elő az erre alkalmas okostelefonok segítségével.