2013. február. 13. 08:58 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. február. 13. 11:52 Itthon

A fradis Berki Krisztiánnal erősíthet az MSZP

Berki Krisztián, a Fradi egykori kapusa és vezérigazgatója szeretné kipróbálni magát a politikai pályán - írja a Bors. Török Zsoltnak, az MSZP szóvivőjének pedig semmi kifogása ellene.

"Jövőbeli terveim között szerepel, hogy megméretem magam a politikai pályán, hosszú távon ezzel szeretnék foglalkozni. Alkalmas vagyok vezetői pozíció betöltésére, de csak a megfelelő csapattal "– mondta Berki Krisztián korábban a Kiskegyednek. A Ferencváros Labdarúgó Zrt. korábbi vezérigazgatója az MSZP-hez érzi közel magát.

Arra, hogy az üzletember milyen formában képzeli el politikai karrierjét, egyelőre kitérő választ adott a Borsnak. "Amíg sportoltam, burokban éltem, nem érdekelt a ­politika, civilként viszont nyitottá váltam a közügyekre. Hiszem, hogy a tapasztalatommal, a kapcsolati tőkémmel segíteni tudnék az embereknek. A meglévő csatornáimon keresztül, a saját nyelvezetemmel, meggyőződésem szerint szívesen tájékoztatnám politikai ügyekben a ­kor­osz­tá­lyo­mat, illetve az Y-generációt" – magyarázta Berki a lapnak.

Török Zsolt, az MSZP szóvivője nem tud konkrétan arról, hogy Berki csatlakozna a párthoz, viszont semmi kifogásuk nincs a korábbi sportvezető ellen. "Minden jelentkezőt üdvözlünk, aki munkájával, szakértelmével segíteni akarja az MSZP-t, így Berki urat is szívesen látjuk" – mondta Török.

"Kommunikációs, illetve sportterületen is a segítségünkre lehet. A jelentkezőknek egyébként egy belépési nyilatkozatot kell tenniük, és nem árt, ha vannak ajánlásai is. Ezt követően a helyi testület dönt, hogy felveszi-e a tagjai közé az adott személyt" - tette hozzá.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.