Itthon hvg.hu 2013. február. 08. 09:15

VV: csak néhány kapirgáló tyúk hiányzik Orbán hátsó udvarából

"Magyarország utoljára a '70-es években próbálta a kormány és az egész politikai rendszer legitimációs problémáit az emelkedő világgazdasági energiaárak irracionális szintű helyi eltérítésével kompenzálni. És mit mond erre az MSZP és a Jobbik? Orbán Viktor mellé áll" - reflektál a kormány további rezsicsökkentési terveire a Véleményvezér legfrissebb bejegyzésében.

"A tegnapi nap kiválóan illusztrálta, hogy a magyar politikai elit észjárását még 2013-ban is Kádár János szellemisége határozza meg. Magyarországon ugyanis kormány és ellenzék teljes egyetértésben akar eszetlen rezsicsökkentést és szoros barátságot Moszkvával" - olvasható a Véleményvezér legfrissebb bejegyzésében.

A szerző azt írja: Magyarország utoljára a '70-es években próbálkozott azzal, hogy a kormány és az egész politikai rendszer legitimációs problémáit az emelkedő világgazdasági energiaárak irracionális szintű helyi eltérítésével kompenzálja – a szolgáltatás előállítására vonatkozó költségek tekintetbe vétele nélkül. 2013-ban újra felfedezte magának a magyar kormány a hetvenes évek végtelen bölcsességét.

"Ami igazán megdöbbentő, az az, hogy a teljes parlamenti politikai spektrumon nincsen egyetlen komoly játékos sem (a szerencsétlen kettészakadt LMP-t most inkább ne soroljuk ide), akiben meglenne a józansághoz szükséges bátorság. Persze még az is elképzelhető, hogy nem a bátorság hiányzik, hanem az intellektus" - írja a VV.

"Most már tényleg csak egy kis krumplileves kell a miniszterelnöki ebédlőbe, na meg néhány kapirgáló tyúk a miniszterelnöki rezidencia hátsó udvarába, és teljesen a magunkévá is tettük drága jó Kádár elvtárs széles politikai látókörét" - zárul az elemzés.

A teljes blogbejegyzést itt olvashatják el.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.