Itthon hvg.hu/MTI 2013. február. 04. 09:09

Blikk: Rohác azt állítja, külföldön volt a Fenyő-gyilkosság idején

Vallomást tett a Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásával gyanúsított Jozef Rohác, aki azt állítja, hogy külföldön volt a bűncselekmény idején és erre tanúi is vannak - írta a Blikk hétfőn.

A napilapnak Fülöp Tamás, Jozef Rohác ügyvédje megerősítette, hogy védence tagadta a gyilkosságot a vallomásában, és azt állította, tanúi vannak arra, hogy a bűncselekmény idején Szlovákiában volt. A hvg.hu korábbi információi szerint ezt az információt direkt tartogatták a nyomozás végére. Rohác a kihallgatásokon mindvégig csak azt volt hajlandó elmondani, hogy nem ő követte el a bűncselekményt.

Fenyő János médiavállalkozót 1998. február 11-én a II. kerületi Margit utcában, a Margit körút sarkán a piros lámpánál álló autójában, annak ablakán keresztül fejbe lőtték. A rendőrség még aznap megtalálta a tettes kesztyűjét, sapkáját és dzsekijét, valamint a fegyvert, egy Agram-2000-es típusú, hangtompítós géppisztolyt, amelyeket a tettes menekülés közben eldobott. Az elkövetés módja profi bérgyilkosra utalt.

Tavaly februárban Szlovákiában európai elfogatóparancs alapján vették őrizetbe férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy ő ölte meg Fenyő Jánost, továbbá a neve korábban felmerült több, az 1990-es években Magyarországon elkövetett robbantásos bűncselekménnyel, így a négy halálos áldozatot követelő budapesti Aranykéz utcai merénylettel összefüggésben is.

Fülöp Tamás tavaly decemberben azt nyilatkozta a hvg.hu-nak, hogy egy sportos testalkatú, kerek arcú magas férfi adhatta le a lövéseket Fenyő János médiamogulra. Ez a személyleírás azonban nem illik az alacsony, vékony testalkatú Jozef Rohácsra, a gyilkossággal gyanúsított szlovák állampolgárra.

A rendőrség a nyomozást 2012 decemberében zárta le. A hvg.hu úgy tudja, hogy két gyanúsítottja van az eljárásnak: Jozef Rohác és Ladislav T.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.