2013. január. 24. 11:20 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. január. 24. 14:01 Itthon

Horrorból próbál bevételhez jutni a XI. kerület

Horrorszínháznak adtak ki a XI. kerületi önkormányzati cég egy lakóház pincéjét. A lakók hátborzongaó sikítózásokra, ordibálásokra és ajtócsapkodásra panaszkodnak.

A budapesti XI. kerület Erőmű utca 6. lakói néhány hete szembesülhettek azzal, hogy házuk adománygyűjtő helyisége mellett karitatívnak éppenséggel nem nevezhető vállalkozás nyílt. A Fidesz-KDNP vezette önkormányzat Újbuda Prizma Kft-je bérbe adta az épület pincéjét egy olyan interakítv horrorszínház számára, amelynek előadásai azóta - szó szerint - pokollá tették a korábban nyugodt társasházban élők életét.

Időről időre hátborzongató női sikítások, ordítozások, fémajtók csapkodása hallatszik. Az előadásokat leginkább a pihenésre, regenerációra szolgáló időszakokban, a délutáni, esti órákban, illetve hétvégen tartják.  A zajok még a télen zárva tartott ablakok mellett is elviselhetetlenek – panaszolják a házban élők, akik a vállalkozás üzemeltetője és az önkormányzat esetleges bosszújától tartva, nevük elhallgatását kérték.

A lakók közül kezdetben többen is a rendőrséget hívták. Nem ismervén a zajok pontos forrását valódi gyilkossági kísérletre gyanakodtak. A rendőrség „megnyugtatta” őket, nem valódi kínzókamra működik a házban, a műsor ellen pedig semmit nem tehetnek.

A házban egészségügyi, pedagógiai intézmény, a közelében általános iskola működik. A bérbeadó önkormányzat társaságot láthatóan ez is hidegen hagyta. Mint ahogy az is, hogy a vállalkozás az utcai portálján vérben ázó fejjel, a „Holtak háza” felirattal hirdetheti magát. A lakóktól érkező kritikákra az volt a válasz, hogy ők mindent megtettek a hangszigetelés érdekében. Az érintettek ezt másként érzékelik.

A hvg. hu napokkal ezelőtt kérdésekkel fordult az önkormányzat illetékeseihez, illetve a kereszténydemokraták helyi szervezete vezetőjéhez, ám választ az ígért határidőig nem küldték el. Különösen azt szerettük volna megtudni, hogy – még ha jogilag védhető is -, a helyzettől elvárható „nemzeti konzultációnak” tartják-e, hogy a lakóközösséget előzetesen nem értesítették a készülő kínzókamráról. Normálisnak tartja-e, hogy az önkormányzat a „szórakozás” helyszínéül nem valamelyik lerobbant házban, ipari környezetben ad engedélyt, hanem kisgyermekesek, nyugdíjasok által lakott társasházban.

Cikkünk megjelenése után azonban az önkormányzat azt közölte, hogy a helyiség fenntartása éves szinten több, mint 1 millió forintot jelentett az önkormányzat cége, az Újbuda Prizma Nonprofit Kft. számára. A bérlő viszont havonta 55 ezer forint + ÁFA-t fizet.

Ma délutánra a lakókat egyébként meghívták a Haltak házába, ahol lakógyűlést tartanak. Többen jelezték, ők be sem akarják tenni a lábukat. Mások azt kifogásolták, hogy a találkozó időpontját - valószínűleg nem véletlenül – délután 4 órára tették, amikor a lakók többsége még munkában van.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?