2013. január. 12. 08:42 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 12. 08:37 Itthon

Új értékelési rendszert dolgoznak ki a bíráknak

A bírák értékelési rendszerének átalakítását, valamint etikai kódex és életpályamodell kidolgozását tűzte ki célul az idei évre Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke, aki a Magyar Hírlapnak adott interjúban fontos eredménynek nevezte a közigazgatási és munkaügyi bíróságok önálló egységgé szervezését.

Szeretné átalakítani a bíróképzési rendszert újfajta módszerek bevezetésével - mondta a Magyar Hírlapnak Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke. Képzéseket akarnak indítani az új Btk. és szabálysértési törvény rendelkezéseiről vagy az alaptörvényről. Elmondta azt is, hogy az idén kidolgozandó etikai kódex kellő részletességű iránymutatást ad majd arra, hogy tárgyalótermen belül és kívül milyen magatartást várnak el az igazságügyi alkalmazottaktól, bíráktól.

Az elnök arról is beszélt, hogy változhatnak a tervek a négy kerület ügyeivel foglalkozó, a Pesti Központi Kerületi Bíróságból kiváló bíróság ügyében. Eddig nem találtak alkalmas épületet, de ha sikerül megfelelő ingatlant szerezniük, lehet, hogy inkább más ügyszakokat vagy egységeket helyeznének el ott. Handó Tünde azt is közölte: örülne, ha a parlament elfogadná a rendelkezési állomány lehetőségét is tartalmazó új korhatárjavaslatot, mert ez jelentős többleterőforrást adna az OBH és a bíróságok számára - olvasható a Magyar Hírlapban.

Hirdetés
hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.