A siófoki vasútállomáson pecózott 95 román munkás
Összesen kilencvenöt, Olaszországba tartó román vendégmunkást szállásoltak el egy éjszakára a siófoki vasútállomáson, mert elromlott a buszuk az M7-es autópályán.
A szerda este meghibásodott járművet nem sikerült megjavítani, két mentesítő buszt küldtek a munkásokért, akik csütörtök késő délután folytathatták az útjukat.
Az emeletes busz Balatonkeresztúr közelében állt le, és az elszállásoláshoz kértek segítséget tőlük az utasokat Siófokra szállító segélyszervezetek. A katasztrófavédelmi kirendeltség munkatársai intézkedtek, hogy tartsák nyitva éjszakára a siófoki vasútállomást.
A vendégmunkások ott éjszakáztak, majd csütörtök délutánig a Baross középiskolában helyezték el őket, ellátásukról pedig a Máltai Szeretetszolgálat gondoskodott – mondta Gaál Attila, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője.