2013. január. 08. 21:32 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. január. 08. 22:46 Itthon

Navracsics azzal számol, hogy 2014-ig marad

Navracsics Tibor azzal számol, hogy 2014 tavaszáig vezeti a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumot (KIM) - a miniszter erről az InfoRádió műsorában beszélt. Mint korábban megírtuk, december közepén ismét lábra kaptak a találgatások arról, hogy a miniszter távozik a KIM éléről és a a Külügyminisztériumhoz kerül.

Navracsics Tibor az InfoRádió műsorában azt mondta, azzal számol, hogy 2014 tavaszáig közigazgatási és igazságügyi miniszter marad. A tárcavezető szerint Orbán Viktor sohasem jelezte, hogy más típusú igazságügyi minisztert szeretne. "Sőt, a további együttműködést tervezgettük" - tette hozzá.

A hvg.hu korábban azt írta, december közepén ismét lábra kaptak a találgatások arról, hogy a miniszter távozik a KIM éléről a Külügyminisztériumhoz. Ennek hátterében részben Martonyi János hétfőn nyilvánosan is elismert betegsége, másrészt a Navracsics által kiemelt ügyként kezelt járási rendszer kiépülése áll.

Először múlt szerdán az Index írt arról, hogy a kormányfő Navracsicsot szánja Martonyi utódjának, majd hétfőn a Népszabadság írta azt: Orbán olyan igazságügy-minisztert keres, aki határozottan kiáll az alaptörvény mellett, akár az Alkotmánybírósággal szemben is.

A hvg.hu forrásai szerint Navracsics rendszerint hideg távolságtartással figyelte azokat a kormányzati döntéseket a miniszterelnök helyettese, melyekkel nem értett egyet. Bár különvéleményéről tudtak a pártban és a kormányban, a hvg.hu-nak fideszes politikusok azt mondták, Navracsics kerülte a belső vitákat, amit Orbán nem mindig vett jó néven.

A hvg.hu egyik kormányzati forrása ugyanakkor a napokban megjelent, a kabinet átalakítására vonatkozó hírekre úgy reagált, a híresztelések mögött legfeljebb az egyes kormánypárti körök vágyai és ambíciói fedezhetők fel. Szerinte Navracsics munkakapcsolata Orbánnal az utóbbi időben is jónak mondható, hetente találkoznak és egyeztetnek négyszemközt.

A KIM vezetője most az InfoRádiónak mindenesetre további terveiről is beszélt, többek között azt mondta, reméli, hogy a parlament elfogadja februárban a Polgári törvénykönyvet, elkezdik az új eljárási kódexek előkészítését és be tudják fejezni a közigazgatási reformot az év végéig.

Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra - Hamvay Péter 2025. május. 02. 19:30

Mitől lesz finom a főzelék, milyen vendégektől borul ki Sárközi Ákos, és van-e itthon jó és olcsó alapanyag?

Mit értenek sokan félre a gluténmentességben? Hogyan lehet kikeveredni a főzeléktraumákból? Melyik alapanyagokat utálják legjobban a magyarok? Szuvidáljunk, vagy kövessük nagyanyáink módszereit? És miért nem szabad soha válaszolni Sárközi Ákos kérdéseire az éttermében? A Michelin-csillagos séf, Szatmári Ferenc gasztroblogger és Horváth Judit gasztroíró, receptfejlesztő volt a HVG Címlapsztori vendége.