Index: pert vesztett Gyurcsány Ferenc
Pert vesztett Gyurcsány Ferenc a Heti Válasz és az Index ellen is.
A volt miniszterelnök azután indított sajtó-helyreigazítási pert, hogy 2012. április 29-én a hetivalasz.hu mellett az Index.hu is beszámolt a Hír TV Célpont című műsorában megjelent állításokról, az MTI-től átvett A plágiumgyanút erősíti a Gyurcsány-dolgozat bírálata című cikkében (a hvg.hu-n HírTv: megegyezik Gyurcsány dolgozata a sógoráéval címen jelent meg - a szerk.). A helyreigazítást egyik lap sem közölte, Gyurcsány Ferenc bíróságra vitte az ügyet.
A bíróság szerint azt, hogy jogszerű volt-e a szakdolgozat megírásának körülménye és annak értékelése, a bíróság sajtóperben nem tárhatja fel - írja az Index. Gyurcsány Ferencnek 70 ezer forint illetéket kell fizetnie az államnak, a két alperesnek pedig 50-50 ezer forint perköltséget. Gyurcsánynak 15 napja van fellebbezni az ítélet ellen.
A Pécsi Újság azután, hogy Schmitt Pál a plágiumügye miatt lemondott a köztársasági elnöki tisztségről, egy kommentelőre hivatkozva azt írta: egyes híresztelések szerint az 1980-as években Pécsett a KISZ vezető tisztségviselőjeként tevékenykedő Gyurcsány Ferenc úgy kapott főiskolai diplomát, hogy nem adott be szakdolgozatot.
A volt kormányfő erre reagálva a Facebookon nyilvánosságra hozta a főiskolai és az egyetemi leckekönyvéről készült felvételeket. Ezekből az derült ki, hogy a tanárképző főiskolán jó minősítést kapott a szakdolgozatára. Gyurcsány Ferenc 1990-ben a pécsi közgazdasági karon A gazdasági társaságok és a tőzsde működése címmel adott le disszertációt; diplomájának minősítése jó, a dolgozatra elégséges és közepes értékelést kapott. Ez utóbbi dolgozatot a PTE április 11-ei közlése szerint 1996-ban leselejtezték.
Gyurcsány Ferenc később tudatta, hogy bár kereste, sem a főiskolai, sem az egyetemi szakdolgozatát nem találta meg. Hozzátette, az egyetem közleményeivel megdőlt az a vád, hogy nem készített diplomamunkát.