2012. december. 18. 05:12 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 18. 05:11 Itthon

Kun Bélára, Hámán Katóra, Népköztársaságra vadásznak Dombóváron

Dombóváron jelenleg tér viseli a Tanácsköztársaság, a Népköztársaság nevet, és több utcát neveztek el a Tanácsköztársaság több vezető személyiségéről, Kun Béláról, Latinka Sándorról, Hámán Katóról vagy Zay Dezsőről. A városban munkacsoport alakul a kifogásolható utcanevek lecserélése érdekében.

Munkacsoport alakul Dombóváron a 20. századi önkényuralmi rendszerekhez köthető utcanevek megváltoztatására, a Tolna megyei városban legalább húsz közterület visel ilyen nevet.

A város képviselőinek döntése szerint a héttagú munkacsoport 2013. márciusig gyűjti össze a névváltoztatásra szoruló utcákat, és legalább két változatot javasol új elnevezésükre.

Szabó Loránd független polgármester azzal indokolta a javaslatot, hogy a városban kiemelkedően sok a múlt század diktatórikus rendszereihez, eseményeihez kapcsolódó elnevezés. A város vezetője utalt arra: a javaslat összhangban van a január 1-jén hatályba lépő, a 20. századi önkényuralmi rendszerekhez köthető elnevezések tilalmáról szóló törvény rendelkezéseivel.

Dombóváron jelenleg tér viseli a Tanácsköztársaság, a Népköztársaság nevet, és több utcát neveztek el a Tanácsköztársaság több vezető személyiségéről, Kun Béláról, Latinka Sándorról, Hámán Katóról vagy Zay Dezsőről. Ezen közterületek között nem kevés sűrűn lakott, belvárosi övezet, ahol nagy számban találhatók üzletek, vállalkozások.

 

Utoljára 1992-ben neveztek át utcákat a húszezer lakosú településen, akkor a Lenin, a Marx Károly, a November 7., a Ságvári, a Sallai és az Engels utca nevét változtatta meg a képviselő-testület.

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. április. 27. 09:31

Mikor lehet végre újra akasztani? – Nem Lázár János az egyetlen, aki szorgalmazná a halálbüntetés visszaállítását

Lázár János és a magyar társadalom fele-kétharmada régóta halálbüntetés-párti, de a miniszter újabban gyakran emlegeti ezt. Pedig most sincs realitása a halálbüntetés visszaállításának, ahogy 2002-ben sem volt, amikor Orbán Viktor vetette fel. Magyarországon utoljára 1988-ban akasztottak, de a világ sok országában most is népszerű a kivégzés, főleg Kínában és a Közel-Kelet országaiban.