Ügyészség: nincs adat, hogy a hevesi rendőr átadta a vesztegetési pénzt
Nincs adat arra vonatkozóan, hogy a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedéssel meggyanúsított rendőrtisztje tovább adta volna a vesztegetésre neki átadott pénzt - erről Fazekas Géza ügyészségi szóvivő beszélt az MTI megkeresésére hétfőn.
Fazekas Géza megerősítette azt a sajtóhírt, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján kezdtek nyomozni az ügyben december elején. Az eljárás során kiderült, hogy a bűnügyi osztályvezető a nyár folyamán megismerkedett egy terhelttel, akinek ügyében a bíróság első fokon több mint három évig terjedő szabadságvesztést szabott ki, majd másodfokon az ügyben a bíróság új eljárás mellett döntött.
A rendőrtiszt a gyanú szerint azt állította a vádlottnak, hogy a megismételt eljárásban lefizet olyan ügyészt és bírót, akik el tudnak járni annak érdekében, hogy enyhébb büntetést szabjanak ki rá.
A felek december 13-án, az M3-as autópálya Budapest felé tartó oldalának egyik benzinkútjánál találkoztak, és a létesítmény mosdójában, félmillió forint átvétele után, az épületből távozóban csaptak le a Központi Nyomozó Főügyészség és a Terrorelhárítási Központ munkatársai az alezredesre.
Fazekas Géza szerint azonban az eddigi adatok szerint semmi nem merült fel azzal kapcsolatban, hogy a rendőrtiszt valóban vesztegetni próbált volna. Ezért gyanúsítják befolyással üzérkedéssel, vagyis azzal, hogy a befolyását latba vetve ígért a gyanú szerint előnyt a terheltnek - magyarázta a szóvivő. Hozzátette: a rendőrtiszt nem élt panasszal a gyanúsítás ellen, ugyanakkor tagadta a terhére rótt bűncselekmény elkövetését.
A Fővárosi Törvényszék honlapján szombaton azt írta: a Pesti Központi Kerületi Bíróság végzésében egy hónapra elrendelte S. Csaba előzetes letartóztatását abban a büntetőügyben, amelyet vesztegetést állítva hivatali befolyással üzérkedés bűntette miatt folytat ellene a Központi Nyomozó Főügyészség. A bíróság a szökés, elrejtőzés, valamint a bizonyítási eljárás meghiúsításának veszélyével indokolta az előzetes letartóztatás elrendelését, amely az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, legfeljebb azonban 2013. január 15-ig tart. A végzés szerint a bizonyítási eljárás meghiúsításának veszélye azért áll fenn, mert megalapozottan feltehető, hogy S. Csaba szabadlábra kerülése esetén befolyásolná a büntetőeljárás során kihallgatandó személyeket, és bizonyítási eszközöket, okiratokat rejtene el.
A végzés nem jogerős, mert a védő és a gyanúsított is fellebbezést jelentett be.