2012. december. 15. 18:08 MTI-OS Utolsó frissítés: 2012. december. 15. 18:07 Itthon

Fogyatékossággal élő gyerekek otthona gyulladt ki - intézkedik az EMMI

A négy gyerek sérülésével járó tűzeset után az Emberi Erőforrások Minisztériuma gondoskodik a gyerekek elhelyezéséről.

A Somogyváron található Somogy Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthon gyermekotthoni részében december 15-én keletkezett tűz miatt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Somogy megyei Intézményfenntartó Központ a bentlakó fogyatékossággal élő gyermekeket a közelben található gyermekvédelmi intézményekben helyezi el - írta szombati közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI).

A megyei Intézményfenntartó központ folyamatosan gondoskodik a gyermekek ellátásáról és számukra minden segítséget megad. Az EMMI a károk felmérését után segítséget nyújt a gyermekek végleges elhelyezésében és a károk helyreállításában.

Mint arról beszámoltunk, négy gyerek megsérült, amikor kiürítették a somogyvári gyermekotthont az után, hogy tűz ütött ki az épületben. A nevelők még a tűzoltók kiérkezése előtt kimenekítették a gyerekeket.

Hirdetés
hvg360 Sindelyes Dóra 2025. április. 12. 19:30

Mondd meg macska, lehet engem szeretni?

Azért akarunk állatot, hogy elfogadjon, feltétlenül szeressen minket. Miben különleges a cicákkal zajló terápia, miben tud a macska támogatni minket, amiben más állat nem? Mi a szabadságához ragaszkodó négylábú nevelésének trükkje? És milyen tükröt tart nekünk ez az egykor önmagát háziasító, titokzatos lény? Ezekről is kérdeztük a minap megjelent, egyedülálló macskás terápiás könyv szerzőjét, Bánszky Noémi állatasszisztált terapeutát.