Ha a kormány a 10 milliós Magyarországon mindössze 10 ezer hallgató számára biztosítaná az államilag finanszírozott felsőoktatást egy évben, az a társadalom szétszakadása felé vezető irány - írja a Véleményvezér blog.
„Divided States of America" és hasonló címekkel jelentek meg elemzések tömkelegei az amerikai választásokat követően, melyek azonban az USA társadalmának szokásos politikai megosztottságán jóval túlmutattak. Adatokkal bizonyították, hogy az USA már régen nem a lehetőségek hazája. Ezek az elemzések, és különösen az oktatással kapcsolatos részeik rendkívül tanulságosak Magyarország számára is – különösen a minapi, a felsőoktatás finanszírozásával kapcsolatos hírek tükrében - írja a Véleményvezér blog.
"A felsőoktatás szerepe a társadalmi mobilizációban, abban, hogy mindenkinek lehetősége legyen rá, hogy legalább a középosztályba jusson, óriási. Ezért lenne nagyon érdemes az amerikai példán keresztül is elgondolkodni a Fidesz-kormány állítólagos tervén, mely a 10 milliós Magyarországon mindössze 10 ezer hallgató számára biztosítaná az államilag finanszírozott felsőoktatást egy évben. A magyar oktatáspolitikának tehát azt kellene felismernie, hogy ez pontosan az az irány, mely még az amúgy a lehetőségek hazájának tekintett USA társadalmát is szétszakította" - olvasható a blogon. A teljes bejegyzést itt olvashatja!