2012. december. 03. 13:24 delmagyar.hu Utolsó frissítés: 2012. december. 03. 13:09 Itthon

Garázsokban didereg több száz hajléktalan Szegeden

Több százan próbálják átvészelni a telet 10-20 négyzetméteres garázsokban Szegeden, sokan fűtés nélkül. A város több részén élnek így emberek, van, aki nem messze a belvárostól – írja delmagyar.hu.

A delmagyar.hu-n olvasható riport szerint egy középkorú férfi két garázst nyitott egybe, van tűzifája, áramot is bevezetett.

Egy másik helyen, körülbelül 20 négyzetméteren két nő él, viszonylag rendezett körülmények között. Az ő garázsukban is van már áram, szekrény, sőt, tévé is. Tűzhelynek egy félbevágott olajoshordót használnak kint, ezen melegítik fel az összegyűjtött esővizet. Fűteni nem tudnak, nincs kályhájuk, egy kocsmába járnak melegedni.

Az ivóvizet a párna alá teszik, hogy ne fagyjon meg. Nyáron viszont ki kell jönniük a garázsból, mert az 40 fokra melegszik fel, így sátorban alszanak.

A két nő azt mondja: a nomád körülmények ellenére boldogok. A garázsért havi 9 ezer forintot fizetnek, egyikük két hete kapott közmunkát, ami havi 33 ezer forintos jövedelem, és kapnak valamennyi segélyt is. Van, akinek ennyit sem jut – tették hozzá.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.