Hoffmann-bukta: mégis lehetne idegen nyelven tanítani a matekot és törit
Időt nyertek a nevelőtestületek, a helyi kerettanterveket ugyanis december 31-e helyett március végéig kell csak elkészíteniük - hangzott el az InfoRádió műsorában. Változás még az is, hogy a kéttannyelvű iskolákban mégiscsak lehet majd idegen nyelven tanítani a matematikát és a történelmet.
Jövő szeptemberben egy kivétellel a közoktatásban az összes iskolatípusban az első, az ötödik és kilencedik évfolyamon bevezetik az új kerettanterveket, a hat évfolyamos gimnáziumokban viszont csak a hetedikeseknél indítják el az új rendszert - közölte az InfoRádió.
Kaposi József, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet vezetője azt mondta, új határideje lesz a helyi kerettantervek elkészítésének is. Azokat december 31-e helyett március végéig kell csak elkészíteniük a nevelőtestületeknek.
A szakképzésről szóló kerettantervek, amelyeket nem az EMMI, hanem a nemzetgazdasági tárca dolgoztat ki, nem készültek el, és a szakközépiskolákban, valamint szakiskolákban ezek nélkül nem értelmezhető a helyi tantervek elkészítése - magyarázta Kaposi József.
Bár az oktatási államtitkár korábban ragaszkodott ahhoz, hogy a kéttannyelvű iskolákban a matematikát és a történelmet kizárólag magyarul tanítsák, ez mégsem lesz így.
A kéttannyelvű iskolák esetében nem kerettanterv van, hanem irányelv, és ennek az irányelvnek a véleményezése is párhuzamosan zajlik a tantervek elkészítésével. Úgy tűnik, hogy a tárca annyiban módosítja az eredeti javaslatot, hogy matematikát és történelmet lehet majd idegen nyelven is tanítani - tette hozzá Kaposi József.
Szerinte változnak a szabadon választható órakeret elemei is. A választékba bekerülhet majd a családi életre nevelés, a lovaskultúra megismertetése, a kerékpározás, vagy a sakk tanítása.