2012. október. 10. 12:26 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 10. 12:29 Itthon

A rászorulók adatai miatt aggódik az MSZP a digitális átállás kapcsán

Azért aggódik az MSZP, hogy a digitális átálláshoz nyújtott állami segítségre rászorulók feltérképezésekor a hírközlési szolgáltatóknak ki kell adnia a felhasználók egyes adatait is.

A hírközléssel és digitális átállással összefüggő törvények módosításáról szóló javaslat két jogszabály megváltoztatását kezdeményezi - emlékeztet Simon Gábor, az MSZP elnökhelyettese szerdai közleményében. A módosítás - annak pozitív elemeivel együtt - szerinte leginkább aggályokra ad okot.

A digitális átállás kiemelt feladat, hiszen még mindig mintegy 572 ezer háztartás kizárólag a hagyományos földfelszíni sugárzáson keresztül televíziózik. Ezek a háztartások elveszíthetik a közszolgálati és az országos kereskedelmi televíziók adásaihoz való hozzáférésüket, amennyiben a hagyományos analóg műsorszórás lekapcsolásáig nem állnak át a digitális vételre.

Mivel a szóban forgó háztartások jelentős része a szociálisan leginkább rászorulók közé tartozik, az átálláshoz – a szocialista politikus szerint is nagyon helyesen – állami segítséget kapnak. A javaslat szerint a támogatásra jogosultak megkeresését és tájékoztatását, illetve az igényfelmérést a KSH végzi majd.

Simon Gábor szerint azonban kérdéses, hogy fogja tudni ellátni a KSH az átállással járó adminisztrációt, ha a népszámlálást adatfeldolgozását is alvállalkozóval végezteti. Az igazán aggályos a politikus szerint azonban az, hogy "a rászoruló háztartások beazonosítása céljából" a hatóság kötelezheti a hírközlési szolgáltatókat az adataik kiadására.

A politikus felteszi a kérdést, hogy vajon mire szolgál több százezer előfizető adataihoz való hozzáférés, ha csak a szociálisan rászorulókat kívánják támogatni? Simon Gábor szerint lehet, hogy egy újabb Kubatov-lista összeállítása van műsoron.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz 2024. december. 22. 20:00

"Mi csak a gyümölcs ízét tudjuk megőrizni": a magyar szörpforradalom egyik bölcsőjében jártunk

Addig gépesítünk, amíg az nem megy a minőség rovására, vallja Galajda Péter, aki azért kezdett el szörpöt gyártani, mert nem talált megfelelőt a piacon. A Mayer szörp mára az egyik legismertebb prémium élelmiszer lett, ahol ugyan mindig van a polcon a nagymama főzetét idéző eperszörp, de kísérleteznek chilivel és kaporral is.