Válságadóztatott hipermarket láncban kapható a miniszterelnök-közeli virágföld.
Bár a Tesco volt az egyik első multinacionális társaság, amelyik tiltakozott a kormány által kivetett válság adók ellen a kormányfőnél, a miniszterelnök édesapjának családi vállalkozásai a jelek szerint gyümölcsöző kapcsolatot ápolnak a hipermarket lánccal. Orbán Viktor édesapjának tulajdonában van ugyanis az a cég, amelyik virágföldjét jelenleg akciósan lehet megvásárolni.
A Gánt Kő és Tőzeg Kft a cégadatok szerint 1996-ban alakult, Hahóton is rendelkezik telephellyel. Vezetője idősebb és ifjabb Orbán Győző. A cég az ország egyik legértékesebb egybefüggő lápján több cég kapott tőzegbányászati engedélyt, amit többször meghosszabbítottak így a jelenleg 2014-ig érvényes joggal a cég összesen 2-3 millió köbméter lápi tőzeget termelhet ki.
A kormányfő viszonya egyébként – nyilatkozatai alapján – összetett a multinacionális vállalatokkal szemben. Orbán Viktor rendszeresen ostorozza a „rossz” multikat, és dicséri a „jókat” – leginkább akkor, amikor egyikük beruházásának átadásán kell beszélnie. Csütörtökön például azt mondta az Opel szentgotthárdi gyára új csarnokának avatásán: „Magyarország mindig is nagy tisztelettel fogadta azokat a befektetőket, akik nemcsak gyors hasznot akartak zsebre vágni, hanem itt akartak maradni, és hosszú távra rendezkedtek be az együttműködésre”. „A magyarok szeretik az Opelt, amely megbecsüli a magyar munkásokat, ezért mi is megbecsüljük az Opelt" - fogalmazott.
Július 20-án azt mondta a Coca Cola gyártósorának avatásakor a profitról beszélt: ők profitra tesznek szert Magyarországon - mondta -, "de mi nem vagyunk kommunisták, hogy másoktól irigyelnénk a jól megérdemelt, munkával előállított profitjukat".
A Nestlé kutyatápszer gyárának avatásakor még emelkedettebb volt. „A nagy nemzetközi cégeknél nehéz lenne keresztényibb történetet kitalálni, mit a Nestlé alapítása, hiszen a gyár létrehozója a korábban lehetetlent legyőzve bebizonyította, hogy tápszerekkel is életben lehet tartani az anyatej nélkül maradt csecsemőket” - mondta. A kormányfő beszédében itt is két csoportra osztotta a multinacionális vállalatokat: vannak spekulatív céllal érkező, de vannak hosszú távú együttműködésre, új munkahelyek létrehozására törekvő cégek is. Hangsúlyozta, a kormány az utóbbiakat, ahogy a Nestlét is szívesen látja az országban.
A kormányfő családjának a recesszió idején sem megy rosszul. Az építőipar lanyha teljesítménye ellenére tavaly 40 százalékkal növelte forgalmát a miniszterelnök édesapjának többségi tulajdonában lévő gánti Dolomit Kőbányászati Kft., amely 800 millió forint értékű új beruházásba is kezdett.