2012. szeptember. 13. 13:33 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 13. 13:51 Itthon

Helyreigazítunk

Rossz adatot közöltünk az ócsai önkormányzatról, a hibáért elnézést kérünk.

"Menhelyviadal az ócsai kutyákért” című cikkünkben – Ócsa Város Önkormányzata által adott tájékoztatás ellenére - valótlan adatot közöltünk a következő kijelentéssel: „az ócsai önkormányzat tájékoztatásából kiderült, a POLISZ Kft.-vel kötött szerződés értelmében a biztonsági cég 60 000 forintot kap minden egyes befogott kutya, illetve elszállított állattetem után”.

Ócsa Város Önkormányzata ténylegesen az alábbi tájékoztatást adta a cikk írójának: Ócsa Város Önkormányzata és a POLISZ Kft. között kötött megbízási szerződés szerint

-          állatbefogás során a következő díjak merülnek fel:

  • állatbefogás díja:   60.000 Ft+ÁFA/hó (50db állat befogása, elszállítása), mint alapszolgáltatás
  • alapszolgáltatást meghaladó megrendelés esetén 15.000 Ft/db+ÁFA
  • kiszállási díj: a Polisz Kft. székhelye és Ócsa város központja közötti oda-vissza útra számolva, a kirendelés mennyisége alapján, de állatbefogás esetén maximum havi négy alkalommal, állati tetem esetén maximum havi nyolc alkalommal számlázva 40 Ft/km+ÁFA

-          állati tetem elszállításának díja: 60.000 Ft/hó+ÁFA/korlátlan db állat.

Ennek ismeretében egy kutya elszállításának díja az alapszolgáltatás tekintetében 14.400 Ft+kiszállási díj.

Újhartyánban a Szent Ferenc Alapítvány 20.000 Ft-ot kap egy kutya elszállításáért, továbbá több állatbefogót megkérdezve úgy tapasztaltuk, átlagosan szintén 20 000 forintot szoktak kifizetni egy kutya befogásáért. Ehhez képest Ócsa Város Önkormányzata az átlagos árhoz közeli áron, de még attól is valamennyivel olcsóbban végezteti el e feladatot a POLISZ Kft-vel.

A hibáért az érintettektől és olvasóinktól elnézést kérünk.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.