Fegyveres rablót fogtak el Székesfehérváron
Veszprémben öt, Székesfehérváron két rablást követett el az a férfi, akit végül a székesfehérvári rendőrök fogtak el - közölte a két megye rendőr-főkapitánysága.
Veszprém megye székhelyén tavaly december óta több fegyveres rablás történt: az elkövető minden esetben fegyverrel fenyegette meg az érintett intézmények dolgozóit, a kasszában lévő pénz átadására kényszerítette őket, majd ismeretlen helyre távozott - idézte fel a történeteket Kómár Viktória, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
A Veszprém megyei főkapitányság nyomozócsoportot is felállított a tettes kilétének megállapítására.
Július közepén a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság arról számolt be, hogy egy 44 éves balatonfüredi férfit gyanúsítanak egy fehérvári gyógyszertárban megkísérelt rablással - írta a szóvivő. A hasonló módszer és a balatonfüredi lakóhely miatt a balatonfüredi elkövetőt több alkalommal is kihallgatták mind a veszprémi, mind a fehérvári rendőrök; miután a beszerzett bizonyítékok is a férfi ellen szóltak, beismerő vallomásokat tett.
Székesfehérváron két befejezett és egy kísérleti szakban maradt fegyveres rablással gyanúsították meg. Veszprémben további öt rablás írható a számlájára patikák és kisboltok ellen. A férfi Székesfehérváron csaknem 150 ezer forintot, Veszprémben pedig mintegy félmillió forint készpénzt zsákmányolt.