2012. szeptember. 04. 09:34 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 04. 10:01 Itthon

Gyurcsány levelet írt az örmény elnöknek

Levélben fejezte ki szolidaritását Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök Szerzs Szargszján örmény elnöknek, akit arról is tájékoztatott, hogy Magyarországon sokan nem értenek egyet a kormány döntésével a kiadatásról.

Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, a Demokratikus Koalíció (DK) jelenlegi elnöke Szerzs Szargszján örmény elnöknek írt levelében kifejti, elfogadhatatlannak és megalázónak, az örmény néppel szemben tapintatlannak, a regionális érzékenységeket pedig súlyosan félreértőnek tartja a magyar kormány döntését Ramil Safarov, az örmény katonával végző azeri baltás gyilkos kiadatásáról.

A volt kormányfő arról tájékoztatja az örmény elnököt, hogy az eset széleskörű felháborodást váltott ki a magyar közvéleményben, melynek következtében tiltakozó demonstrációk kezdődtek Budapesten.

Gyurcsány emlékezteti Szargszjánt, hogy bár Azerbajdzsán az ő miniszterelnöksége alatt is többször kérte Ramil Safarov kiadatását, ám akkor a kormány az elítélt szabadon engedését kizáró garanciák hiányában úgy döntött, nem adják ki a férfit.

Gyurcsány sajnálatát fejezte ki, hogy a magyar döntés lassíthatja az örmény-azeri párbeszéd kiteljesedését és jelentős erkölcsi károkat okozhat az örmény-magyar kapcsolatokban is, ám mint volt magyar miniszterelnök Gyurcsány megemlíti, hogy a magyar kormány lépésével ellentétben, rengetegen osztják az azeri bűnelkövető kiadatásával és annak azerbajdzsáni kezelésével kapcsolatos örmény aggodalmakat.

A DK jelenlegi elnöke ezért szolidaritásáról biztosítja levelében az örmény népet és ismételten kifejezi részvétét Gurgen Margarjan meggyilkolt örmény katonatiszt családjának és hozzátartozóinak.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.