2012. augusztus. 11. 11:14 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 11. 11:13 Itthon

LMP: A belügyminiszter csak a bajokat növeli

Az LMP szerint a BRFK Szervezett Bűnözés Elleni Osztályának megszüntetése és a Nemzeti Nyomozó Iroda Készenléti Rendőrségbe való beolvasztása teljes képtelenség. A belügyminiszter ezzel az ott dolgozókat teszi kiszolgáltatottá, miközben a rendőrségi korrupcióra és a szervezett bűnözésre nem nyújt megoldást.

Nyilvánvaló, hogy Pintér Sándor belügyminiszter a rendőrségi osztályok átszervezésével a nemrég kibukott korrupciós ügyekre próbál megoldást találni. A BRFK SZBEO és az NNI felszámolása nem egy előkészített, jól átgondolt átalakítás része, inkább csak annak a bedarálási folyamatnak az újabb fejezete, amit már a rendvédelmi szakszervezeteknél megtapasztalhattunk.

Az LMP szerint is fontos, hogy a korrupt, bűnözőket kiszolgáló rendőröket kitaszítsák a szervezet soraiból, de ezt nem lehet a teljes állomány büntetésével, ellehetetlenítésével és  megbélyegezésével elintézni. A belügyminiszter évtizedes tapasztalatokkal rendelkező rendőrökből álló állományt robbantott szét. A fejetlen átszervezésekkel ráadásul a szervezett alvilág is lépéselőnybe kerül, hiszen ezeknek az ügyeknek az új rendszer megszilárdulásáig nem lesznek gazdái.

Az egyik legnagyobb bűnözési veszélyt a szervezett bűnözés és az azzal összefonódó politikai, gazdasági és esetenként rendőri hálózatok jelentik, ezért az LMP úgy véli, továbbra is indokolt egy erre specializálódott, különleges tudású rendőrségi egység fenntartása. A párt szerint inkább erre kellene fordítani azt a 12 milliárd forintot, amit a kormány a Terrorelhárítási Központra elszór.

Félő, hogy a belügyminiszter – aki a vidék közbiztonsági problémáit nem képes kezelni, és aki a gyöngyöspatai után a devecseri eseményeket is csak távcsővel figyeli – ebben az ügyben sem tud majd eredményeket felmutatni.

Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. május. 14. 19:30

Margaret Atwood a HVG-nek: Ha diktátor vagy, jobb, ha alapos munkát végzel, mert rád omolhat a rendszer

A végső simításokat végzi Margaret Atwood a memoárján, addig is itt a legújabb novelláskötete, az Elveszve a rengetegben. Kiről mintázta magyar hősnőjét, Csillát a 85 éves kanadai író, és milyen kontextusban nevezte bébinek a HVG munkatársát? Miért éppen úgy képzelte el az amerikai diktatúrát A szolgálólány meséjében, és meglepte-e, hogy Donald Trump véget vetett a kanadai-amerikai barátságnak?