2012. július. 15. 16:08 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. július. 15. 16:08 Itthon

Állami gondozott gyermekek újítanak fel egy épületet Szabolcsban

Állami gondoskodásban élő gyermekek újítanak fel egy romos magtár épületet Tiszadobon, és egy olyan helyet alakítanak ki, amelyben később közösségi programokat szervezhetnek maguknak.

Ötven gyermek húsz önkéntes bevonásával vakolatot ver, villanyvezetéknek árkot ás, sittet hord, szemetet szed július 8-18. között a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Tiszadobon, hogy egy romos magtárépületet felújítsanak, amelyben később közösségi programokat szervezhetnek maguknak.

Az épületben a KUL Alapítvány a tiszadobi gyermekotthonnal közösen hozza létre azt az ifjúsági központot, ahol augusztustól kompetencia-fejlesztő programokat tartanak hátrányos helyzetű, állami gondozott gyermekeknek.

Az alapítvány projektjében az állami gondozott gyermekek egy 10 napos építőtáborban kezdik felújítani a tiszadobi gyermekváros területén elhelyezkedő épületet. A program célja, hogy környezetük alakításán keresztül tapasztalatot szerezhessenek a felelősségről és a közösségről. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

„A megye több gyermekotthonából érkezett fiatalok lelkesen dolgoznak az épület szebbé tételében, a közösen elvégzett munka rendkívül jól összehozza őket. Fontosnak tartjuk, hogy a munka, mint érték szerepeljen az életükben és hisszük, hogy ez a tábor, ahol közösen hoztunk létre valamit, jó élmény lesz a gyerekek életében. Ezzel együtt nem csak a munkáról szól a hét, hiszen rengeteget játszunk és beszélgetünk a fiatalokkal” - mondta el Apáthy Judit, a tábor vezetője és a projekt menedzsere.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.