2012. július. 05. 14:32 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 05. 14:31 Itthon

Házkutatást tartott a NAV a Telenor beszállítójánál

Házkutatatást tartottak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói a Telenor törökbálinti székházában. A gyanú szerint a mobilszolgáltató hálózatfejlesztési beszállítója feketén foglalkoztatja dolgozóinak jelentős részét.

A NAV nyomozói szerdán szállták meg a törökbálinti székházat, melynek egy részét a Telenor kínai partnere, az 50 millió eurós hálózatfejlesztést megvalósító ZTE Corporation bérli.

A NAV munkatársai azt követően jelentek meg a kínai cégnél, hogy alapossá vált a gyanú, miszerint a ZTE feketén foglalkoztatja magyarországi alkalmazottjainak jelentős részét.

A hálózatfejlesztő mérnökök úgynevezett üzleti vízummal érkeztek hazánkba. Ez a fajta vízum csak üzleti, tárgyalási célú itt tartózkodást tesz lehetővé, s legfeljebb kilencven napra szól.

A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal munkatársai korábban már jártak a törökbálinti székházban, ám az őrség kicselezte őket: feltartották az ellenőröket, míg a feketén foglalkoztatott mérnökök elrejtőztek az irodaház mellékhelyiségeiben.

Hosszas előkészítés előzte meg a szerdai rajtaütést, a NAV kínai tolmácsokat szerzett, s azt követően szállták meg a ZTE irodáit. Az akció a délutáni órákig tartott: egyesével kihallgatták a cég alkalmazottjait, adathordozókat és nyilvántartásokat foglaltak le.

A Telenor az esettel kapcsolatban annyit közölt, hogy valóban zajlott házkutatás a beszállítójuknál, de ők semmilyen módon nem érintettek az ügyben.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.