2012. július. 04. 17:34 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. július. 04. 21:08 Itthon

Boros: "Hülyeségeket beszélünk, mélységes hülyeségeket"

Boros Lajos 2012 végéig a Bumeráng brand érdekében fokozatosan kivonul a mikrofon mögül. Mindeközben a Neo FM komoly bajban van. A rádió helyzetéről, a politika szerepéről, és saját terveiről kérdezte a Magyar Narancs a 65 éves rádióst.

"Hülyeségeket beszélünk, mélységes hülyeségeket, de benne van a műsorunk címében, hogy szórakoztató reggeli műsor" – így kommentálta Boros Lajos a Magyar Narancsnak azt, hogy 250 ezer forintos bírságot kapott a Neo FM amiatt, hogy a Bumerángban állatfajokon viccelődtek. Arra a kérdésre, kifizetik-e, a rádiós műsorvezető azt mondta: szerinte hozzácsapják a rádió többi adósságához.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az NMHH felbontotta a Neo FM rádiócsatornára vonatkozó frekvenciaszerződést, Boros Lajos viszont nemigen tudja, mi lesz a rádióval. „Szólnak, ha gond van, és hozzáteszik, hogy megoldják. Mi jóhiszeműen elhisszük, hogy ez így van” – magyarázta Boros, majd hozzátette: „Zsoldosok vagyunk. Az elmúlt másfél-két évben teljes erőfeszítésünkkel azon dolgoztunk, hogy a médiapiacon olyan súllyal legyünk jelen, ahogy a Sláger idején voltunk.”

A rádiós ezzel együtt azt mondja, nem tud elmélyedni a Neo FM körüli eseményekben, így nem is érti pontosan, mi történik. Bár azt sem tudja pontosan, mennyivel tartozik a rádió a dolgozóinak, úgy saccolja, egy hónapnyi fizetésről lehet szó, de neki és Bockor Gábornak vannak tartalékai.

Boros kivonul

Boros helyzete speciális, mert – ahogy a Magyar Narancsnak fogalmazott – a Bumeráng brand védelmében 2012 végéig fokozatosan kivonul a mikrofon mögül. "Az elszakadási pánikot már tavasszal megéltem, így nekem, szemben a többiekkel, nem okozott akkora sokkot az, ami most történik" – tette hozzá. "Önző vagyok. Meg akartam előzni egy sokkot. Nem akarom azt megélni, ami egy bizonyos kor fölött sokakkal megtörténik: kinn áll a színpadon, és a közönség fele azt mondja, hogy mit keres ez még mindig itt?"

Ennek ellenére Borost is érinti a rádió ellehetetlenülése, mert nem hagyta volna ott a Neót, csak délutáni, vagy esti sávot kapott volna, ahol „mélyebb dolgokkal tudott volna foglalkozni”, emellett pedig megmaradt volna a Lali király című műsora is, a Bumerángban pedig háttéremberként (sales, tárgyalások) dolgozott volna tovább.

A Magyar Narancs azt is felvetette, nem érzik-e úgy, hogy elfáradt a műsor. Boros erre úgy reagált: „Természetesen vannak hullámvölgyek. Sőt, mi sokkal hamarabb megérezzük, ha valami kezd unalmassá válni, mint a hallgatók."

Nem nyilatkozik

A hetilap felvetésére, miszerint a Neo FM becsődöléséhez az is hozzájárult, hogy a Class FM-mel szemben hozzájuk egy állami hirdetés sem futott be, Boros azt mondta: „A mi életünkben ott jelenik meg a politika, hogy most nem kapunk fizetést. […] Mi négy-öt év alatt tudatosan kiszakadtunk a politikából, mert nem akartuk, hogy a közönségünk egyik fele azért menjen el, mert a másik csapatnak drukkol”.

Arra a kérdésre, hogy tulajdonosi hátterükkel (a Neo FM többségi tulajdonosa egy volt SZDSZ-es politikus, Székely Gábor) nem számítottak-e arra, hogy a Neóval „direkt kiszúr majd a hatalom”, a rádiós kiszolgáltatottságukra hivatkozva nem akart válaszolni.

A rádióban jelenleg teljes bizonytalanság van, a Bumerángnak az ismétlései futnak a rádióban, a csapat pedig igyekszik megnyugtatni a hallgatókat. „Próbáljuk nem elkövetni azokat a hibákat, mint a Sláger idején, mikor kicsit túlzásba vittük az önsajnálatot” – tette hozzá. Mindeközben pedig reménykednek, hogy esetleg valaki megveszi a céget, de nem áltatják magukat.
Borosék ugyanakkor alapvetően továbbra is a Bumerángban gondolkodnak, ahogy fogalmazott: „sajnos az egész rádiót nem tudjuk a nyakunkba venni”.

Hirdetés
Itthon Gergely Zsófia 2025. április. 11. 06:01

Ha kell, elárverezi híres „FUCK NER” pólóját a Hunyadi-sorozat tiltakozó forgatókönyvírója

Inkább azt írja ki a pólójára, mennyi pénzt tett zsebre a Hunyadi-sorozatért – ezzel is támadták Ruttkay Zsófia forgatókönyvírót, miután meghekkelve a díszbemutatót tiltakozásképpen egy „FUCK NER” feliratú pólóban állt ki az Orbán-rendszer összesereglett elitje elé. Pedig nem kapott extra magas fizetést a munkájáért, miközben évtizedek óta a többi független filmes szakemberrel együtt napi harcot vív azért, hogy egyáltalán dolgozhasson. Milyen megélni, hogy eközben a NER-kegyencek milliárdokért készíthetnek filmeket? Hogyan szállt ki a produkcióból, és miért vívódott, hogy elmenjen-e egyáltalán a bemutatóra? Felveszi újra a pólót? Hány ezer eurós titoktartási szerződés köti? És szükség van egyáltalán állami pénzből készült kurzusfilmekre? A botrányt kavaró tiltakozás óta Ruttkay Zsófia először szólalt meg hosszabban, a Fülke Extrában Gergely Zsófiával beszélgetett.