2012. június. 14. 11:18 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 14. 11:12 Itthon

Délután tetőzik Nagybajcsnál a Duna

A délutáni órákban tetőzik a Győrhöz közeli Nagybajcsnál a Duna, a vízállás legkorábban szombatra apadhat az első fokú készültségi szint alá – közölte az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság csütörtök délelőtt az MTI-vel.

Esett ugyan a folyó németországi vízgyűjtőin, egyes területein 20-30 milliméternyit is, de a péntek reggelig lehulló csapadék átlagos mértéke öt milliméter alatt marad. Újabb árhullám kialakulása így a folyó osztrák szakaszán a következő napokban sem várható.

A közlemény szerint Győrnél 420-430 centiméteres vízszinttel tetőzhet a folyó, ami megközelíti, de nem éri el a rakpart szintjét. Bácsa, Komárom és Esztergom térségében a vízszint megközelíti, de várhatóan nem haladja meg az első fokú készültség szintjét. A szerdán elrendelt első fokú belvízvédelmi készültség továbbra is fennáll egyes folyószakaszok mentén.

A vízügyi igazgatóság közölte: megkezdődött a szigetközi hullámtér vízpótló rendszerének elárasztása, a megszokottnál jóval több víz kerül a rendszerbe, és gyorsul az áramlás. Az árasztás ideje alatt ezért nem javasolt ezen a szakaszon a sportolás.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.