2012. június. 04. 16:58 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 04. 18:41 Itthon

Megvan a végleges engedély, jöhetnek az új metrók

Megadta a végleges típusengedélyt a Nemzeti Közlekedési Hatóság a 2-es metróvonalra készült francia Alstom Metropolis típusú szerelvényekre - közölte a hatóság hétfőn.

Az eljárás során mérésekkel, szakértői vizsgálatokkal megállapították, hogy az alkalmazott fékrendszer megfelel az Országos Vasúti Szabályzatban előírt biztonsági szintnek, és a szerelvény biztonságosan üzemeltethető. A végleges típusengedéllyel elkezdhető a szerelvények üzembe helyezési eljárása – közölte a hatóság.

Az Alstom hétfői közleményében megerősítették, hogy az NKH június 1-jei határozatával megadta a végleges típusengedélyt. A cég módosításokat hajtott végre a szerelvények fékrendszerén, valamint növelte az üzemi fék rendelkezésre állását áramszünet esetére.

Az engedélyeztetési eljárás részeként a prototípus szerelvények átfogó tesztelésen estek át. A franciaországi és a budapesti tesztekkel, valamint a közelmúltban a 2-es metróvonal alagútjában megvalósított négyezer kilométeres tartampróbával együtt a prototípus járművek összesen körülbelül 35 ezer kilométert futottak.

Az Alstom közölte: a végleges típusengedély birtokában megkezdhetik a 22 új, öt kocsiból álló szerelvény leszállítását Budapestre. A megállapodás szerint havonta három szerelvényt kell átadniuk. Ezek leszállítása és az ellenőrző tesztek után, az üzembe helyezés előtt a BKV-nak mindegyik szerelvényre meg kell szereznie az üzembe helyezési engedélyt.

Az Alstom tavaly augusztus 17-én juttatta el két kérelmét az NKH-hoz, miután megállapodott a fővárossal a régi szerződés módosításokkal elfogadott újbóli érvénybe léptetéséről. A fékrendszerrel kapcsolatban az NKH tavaly november 11-én adta meg a derogációt, a tartampróbát március végén teljesítették a szerelvények.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. április. 30. 19:30

Lelki apokalipszis most és mindörökké: állandó harcban a kiégéssel

„A kimerültség egy spektrum, és a kiégés ennek a spektrumnak a legszélső végén van.” Sokan hiszik azt, hogy régen tényleg minden jobb volt, és az élet soha nem volt ennyire stresszes és kimerítő, mint most. A kiégés valóban komoly problémát jelent a modern kor emberének, de egy új könyvből kiderül: mindig is része volt az emberi tapasztalásnak, és nem vagyunk eszköztelenek vele szemben.