2012. május. 21. 05:16 MTI/Népszabadság Utolsó frissítés: 2012. május. 21. 09:02 Itthon

Réthelyi sem értett egyet a hoffmanni reformmal

Réthelyi Miklós szerint lépcsőzetesen kellett volna szűkíteni a felsőoktatási férőhelyek számát, ez az eredeti szándék azonban szerinte felülíródott a kormányon belül - mondta a Nefmi volt minisztere a Népszabadságnak.

A felsőoktatási férőhelyek számát nem egyszerre, hanem lépcsőzetesen kellett volna szűkíteni - nyilatkozta a Népszabadságnak adott interjújában Réthelyi Miklós, aki két év után távozik a Nemzeti Erőforrás Minisztérium éléről. Réthelyi azt mondta: a helyek szétosztásában is más javaslattal álltak elő annak idején, de - mint fogalmazott - ez a kormányon belül átíródott.

"Még ma sem tudjuk, hogy 30 ezer diák miért nem jelentkezett a felsőoktatási intézményekbe" - mondta. Hozzátette: az oktatási hivatal gyűjti az ezzel kapcsolatos adatokat, vizsgálja, hogy történt-e olyan zavar, amit korrigálni kell. Amit szintén másképp csinált volna, hogy az egészségügyben gyorsabban kellett volna rendezni a béreket.

Arra a kérdésre, nem érzi-e úgy, hogy a jogalkotási dömpig megrengette az alkotmányos rendszert, Réthelyi azt mondta: követni is nehéz volt, amit a képviselők teljesítettek munkaórában és figyelemben, ebből pedig származhatnak olyan dolgok, amelyek alkotmányos szempontból vitathatók.

Az interjúban Réthelyi Miklós arról is beszélt, hogy érzelmi alapon fogadta el a miniszteri posztra való felkérést, s nem bánta meg. Utódjával kapcsolatban azt mondta: kétségtelen előnye lesz most a területnek, hogy Balog Zoltán tagja a frakciónak és a Fidesz elnökségének.

 

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.