Itthon MTI 2012. május. 09. 15:50

Schmitt Pál feladatot kapott a NOB elnökétől

Jacques Rogge-nak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökének a felkérésére Schmitt Pál vezeti a NOB küldöttségét az ENSZ Rio de Janeiróban rendezendő Környezetvédelmi Világkonferenciáján.

Az eseményre június második felében kerül sor. A NOB  Sport és Környezetvédelem bizottsága a hét első napjaiban Lausanne-ban ülésezett Schmitt Pál vezetésével. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) szerdai tájékoztatása szerint a grémium - amelyet 1995-ös megalakítása óta Schmitt Pál irányít - az ENSZ riói Világkonferenciájának előkészületeit vitatta meg.

Schmitt Pál
Túry Gergely

A környezet fokozott védelmére a szervezet húsz éve, az ugyancsak Rióban rendezett világkonferenciáján hívta fel figyelmet. A világ vezetői akkor fogadták el az AGENDA 21 akcióprogramot, amely a fenntartható fejlődés megvalósítását tűzte ki célul. A program a sport világában is egyetértésre talált: a NOB környezetvédelmi bizottságot alakított, és elsősorban környezetbarát olimpiák kialakítását tűzte ki célul, s ennek támogatására kérte a nemzeti olimpiai bizottságokat és a nemzetközi sportszövetségeket is.

A Lausanne-ban tartott ülésen elhatározták, hogy a riói világkonferencia résztvevőit tájékoztatják az olimpiai házigazdák számára megfogalmazott előírások eredményeiről és a pekingi zöld olimpia érdekében történt erőfeszítésekről. Részletesen beszámolnak a fenntartható fejődés érdekében végzett sokoldalú felvilágosító és nevelő munkáról, minderről a Brazil Olimpiai Bizottsággal és a 2016-os olimpia szervezőivel közösen rendezett kiállításon is számot adnak.

Lausanne-ban a Nemzetközi Kapcsolatok bizottsága - amelynek szintén tagja Schmitt Pál - is ülésezett, és időszerű kérdésekről tárgyalt.

Hirdetés
Itthon Gergely Zsófia 2025. április. 11. 06:01

Ha kell, elárverezi híres „FUCK NER” pólóját a Hunyadi-sorozat tiltakozó forgatókönyvírója

Inkább azt írja ki a pólójára, mennyi pénzt tett zsebre a Hunyadi-sorozatért – ezzel is támadták Ruttkay Zsófia forgatókönyvírót, miután meghekkelve a díszbemutatót tiltakozásképpen egy „FUCK NER” feliratú pólóban állt ki az Orbán-rendszer összesereglett elitje elé. Pedig nem kapott extra magas fizetést a munkájáért, miközben évtizedek óta a többi független filmes szakemberrel együtt napi harcot vív azért, hogy egyáltalán dolgozhasson. Milyen megélni, hogy eközben a NER-kegyencek milliárdokért készíthetnek filmeket? Hogyan szállt ki a produkcióból, és miért vívódott, hogy elmenjen-e egyáltalán a bemutatóra? Felveszi újra a pólót? Hány ezer eurós titoktartási szerződés köti? És szükség van egyáltalán állami pénzből készült kurzusfilmekre? A botrányt kavaró tiltakozás óta Ruttkay Zsófia először szólalt meg hosszabban, a Fülke Extrában Gergely Zsófiával beszélgetett.